Traži se zamjena za Boogieja: Dva imena iskočila

NBA 18. kol 201916:20 > 16:24
Rich Fury/Getty Images

Centar Los Angeles Lakersa DeMarcus Cousins doživio je treću veliku ozljedu u posljednjih 20 mjeseci, pa će najvjerojatnije propusiti čitavu predstojeću NBA sezonu, a uprava Lakersa radi na pronalaženju zamjene za centra.

Na meti slavnog kluba iz Kalifornije nalazi se iskusni Dwight Howard, koji je trenutno igrač Memphis Grizzliesa, ali se očekuje da će njegov ugovor ubrzo biti otkupljen, kako bi 33-godišnji košarkaš mogao pojačati nekog od konkurenata za naslov.

Američki novinar Shams Charania prenosi i da su Lakersi strpljivi u traganju za iskusnim centrom, kao i da je jedan od potencijalnih igrača ‘na radaru’ još jedan nekadašnji najbolji defenzivac lige – Francuz Joakim Noah.

Howardd je osam puta bio All-star, pet puta je bio član idealne petorke NBA, a triput je bio najbolji defenzivac lige. U sezoni 2012./13. već je nastupao za Lakerse, ali je njegov tadašnji boravak u Staples centru završen neuspješno jer momčad predvođena Kobyjem Bryantom, Pauom Gasolom i Steveom Nashom uz Howarda nije imala zapažene rezultate.

Howard je potom igrao za Houston, Atlantu, Charlotte i Washington, prije nego što je šestog srpnja trejdan u Memphi za još jednog veterana – krilo CJ Milesa.

Cousins je od početka 2018. godine doživio tri teške ozljede- prvo je, po dolasku u New Orleans Pelicanse ozlijedio ahilovu tetivu, da bi kao igrač Golen State Warriorsa doživio rupturu kvadricepsa. U Lakerse je došao ovog ljeta, a prije nego što je odigrao ijedanu utamicu u ljubičasto-zlatnom dresu pokidao je prednji križni ligament koljena.