Najgori ugovor u povijesti – progovorio!

NBA 22. srp 201919:36 > 19:41
Christian Petersen / Staff

Timofey Mozgov svojedobno je dobio nelaskav status igrača s najgorim ugovorom u NBA ligi, no iza scenske zavjese svijeta košarke, ruski igrač proživljavao je pravu noćnu moru.

Timofey Mozgov u NBA ligi proveo je osam godina, nije draftiran, a unatoč tome pronašao je svoj put u Sjedinjene Države.

Iako je u prvih pet godina američke karijere nekoliko puta mijenjao klubove putem tradea, u ljeto 2016. godine dobio je pravi jackpot! Naime, tadašnji generalni menadžer Los Angeles Lakersa, Mitch Kupchak ničim izazvan šokirao je NBA javnost i navijače svog tadašnjeg kluba ponudom ruskom centru u iznosu od 64 milijuna dolara za četiri godine vjernosti.

U Lakersima je proveo tek godinu dana, putem još jedne razmjene završio je u Brooklynu gdje je unutar jedne sezone odigrao tek 34 utakmice. Problemi s misterioznom ozljedom desne noge počeli su još dok je boravio u Clevelandu, a manifestirali se idućih godina do te mjere da posljednjih 18 mjeseci nije mogao zaigrati svoj omiljeni sport.

Za rusku televiziju, Mozgov je objasnio što se dogodilo s njegovom karijerom.

Problem s desnom nogom nije jednostavan. Ne radi se o napuknutom ligamentu, već o kombinaciji stvari. Došao sam do situacije kada nakon treninga doslovno ne mogu hodati, bol je bila nesnosna. Američko zdravstvo jedno je od najboljih na svijetu, ali nisu mi mogli pomoći. Sad sam u Rusiji, radim s jednim stručnjakom, osjećam se bolje i gajim nadu da ću se vratiti košarci u novoj sezoni.’

Kroz osmogodišnju karijeru u Americi čak je šest puta ‘trejdan’, pored Cavsa, Lakersa i Netsa, igrao je i za Knickse, Nuggetse, Hornetse te u konačnici bio je član i Orlando Magica, no tamo zbog navedene ozljede nije zaigrao niti sekunde. Službeno je otpušten početkom srpnja.

Krajem prošle sezone kroz medije se spominjao ozbiljan interes euroligaša Khimkija, Mozgov je čak viđen nekoliko puta na utakmicama kluba iz predgrađa Moskve. Međutim, još uvijek nije u stanju zaigrati.