Šok među Grcima – otpušten Antetokounmpo!

NBA 20. srp 201910:34 > 10:37
Joe Scarnici / Stringer

Obitelj Antetokounmpo izgubila je jednog člana obitelji koji je igrao u NBA ligi, barem za sada.

Naime, Dallas Mavsi odlučili su otpustiti najmlađeg brata Antetokounmpo, Kostasa nakon samo godinu dana suradnje.

Kostas je lani draftiran kao posljednji, 60. pick drafta, originalno od strane Philadelphia Sixersa, a kasnije u razmjeni završio je u Dallasu. Čitava obitelj Antetokounmpo preselila se u Ameriku 2013. godine nakon što je draftiran najslavniji od braće, Giannis. Dva mlađa brata, Kostas i Alexis upisali su srednju školu, a potonji jedini od četvorice nije profesionalni košarkaš. Thanasis je nedavno potpisao za Milwaukee Buckse gdje će igrati uz Giannisa.

Kad je riječ o Kostasu, vrijeme u srednjoj školi odlično je iskoristio, kao član školske ekipe Dominicana osvojio je naslov državnog prvaka, a bio je i jedan od najboljih igrača. Kasnije je upisao Sveučilište Dayton, međutim tamo se nije iskazao.

U Dallasu je prošle sezone odigrao ukupno tek jedanaest minuta u dvije utakmice bez relevantnog učinka. Američki mediji pišu kako su za njegove usluge vrlo zainteresirani Toronto Raptorsi koji ga planiraju potpisati kada dobije potrebnu dokumentaciju za što će trebati nekoliko dana.