Davis izjavom šokirao navijače Lakersa

NBA 16. srp 201920:23 > 20:25
Kevork Djansezian/Getty Images

Anthony Davis spreman je povesti Los Angeles Lakerse do naslova prvaka, no sprema li sjajni centar neugodno iznenađenje za navijače svog novog kluba?

Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

U razgovoru za ESPN, Anthony Davis govorio je o raznim stvarima koje su utjecale na odluku da napusti New Orleans.

Osoba sam koja je iskrena i izravna, želio sam Pelicansima omogućiti vrijeme da nešto zarade u čitavom procesu. Što se mene tiče, odluku sam donio svjesno i bez pritiska, shvatio sam kako je vrijeme za odlazak.’

No, idući odgovor itekako je uzbunio navijače Lakersa. Mnogi će očekivati od Davisa da postane nositelj ove momčad Lakersa u narednih deset godina, međutim što na to kaže sam igrač.

Gledajte, tu sam sigurno godinu dana pa ćemo vidjeti. Želim osvojiti naslov, posvetit ću se sezoni, a na kraju ću razmišljati što i kako dalje.’

Činjenica kako nije potvrdio da će potpisati novi ugovor idućeg ljeta (ili prije početka sezone) trebala bi zabrinuti navijače Lakerse, ali zasigurno i čelnike kluba koji su se odrekli podosta igrača kao i opcija na draftu ne bi li doveli Davisa. Njegov odlazak nakon samo godinu dana bio bi scenarij iz noćne more.

S druge strane, jasno jest kako Davis nastupa oprezno. Neki sumnjaju kako nije siguran u suradnju s LeBronom Jamesom, a zajednička sezona donijet će važne odgovore.