Benderu stigle ponude dva prvaka?

NBA 16. srp 201916:21 > 16:22
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Dragan Bender jedini je hrvatski NBA-ovac ako ćemo gledati igrače iz prošle sezone, koji još uvijek nije dobio ugovor za novu godinu. No, to bi se vrlo brzo moglo promijeniti.

Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Bender je iza sebe ostavio razočaranje iz Phoenix Sunsa, a ovih dana putem svog menadžera Douga Neustadta pokušava pronaći novi angažman.

Podsjećamo, Sunsi su sredinom prošle sezone odlučili kako neće iskoristiti opciju produženja rookie ugovora na četvrtu godinu čime je Bender od prvog srpnja postao posve slobodan igrač. U tri godine NBA karijere, kao četvrti pick drafta ukupno je zaradio 13,4 milijuna dolara u bruto iznosu, a odlukom kako neće produžiti ugovor na dodatnu sezonu, u Phoenixu su uštedjeli 5,9 milijuna dolara.

Već smo u trećem tjednu otkako je službeno započeo prijelazni rok, no Bender još uvijek nije pronašao klub. Špekulacije izlaze na kapaljku što je zaista rijetkost u današnje vrijeme, međutim još uvijek tek 21-godišnji hrvatski reprezentativac nikako da potpiše ugovor za iduću sezonu.

Povezano

Ipak, polako se stvari počinju razvijati. Nedavno smo pisali o interesu Brooklyn Netsa, a posebno Cleveland Cavsa koji su se upravo riješili tereta ugovora JR Smitha, a sada dolazimo do informacije kako su u igru uskočili ni manje, ni više nego NBA prvaci, Toronto Raptorsi. Jedina kanadska momčad izgubila je svog najboljeg igrača kada je Kawhi Leonard preselio u Los Angeles Clipperse, a predsjednik kluba Masai Ujiri postepeno se priprema za veliki rebuilding momčadi koji bi mogao započeti već u novoj sezoni ako rezultati u početku ne budu na zadovoljavajućoj razini. Raptorsi će idućeg ljeta imati tek deset milijuna dolara na garantiranim plaćama što im daje velike mogućnosti na otvorenom tržištu. No, negativna je stvar što će tržište slobodnih igrača u 2020. godini biti prilično tanko, dok će ono godinu kasnije biti jednako fantastično kao i aktualno u kojem smo svjedočili zaista sjajnim transferima.

Dragan Bender predstavljao bi projekt, Ujiri vjeruje svojim trenerima koji su od nepoznatog mladića u Pascalu Siakamu stvorili klasnog igrača. Mladi hrvatski reprezentativac nije zaboravio igrati, a uz prave mentore i trenere mogao biti napokon ispuniti golemi potencijal.

Međutim, Bender nema samo opcija u NBA ligi. Naime, pojavila se informacija kako postoji značajan interes aktualnog europskog prvaka, moskovskog CSKA. Ruska momčad izgubila je neke važne igrače ovog ljeta, nisu se još uvijek značajnije pojačali, imaju novca za potrošiti, a Bender bi predstavljao ulog u budućnost. Kada je riječ o Europi, spominje se i Fenerbahče, no ta je mogućnost nešto manja obzirom da je doprvak Turske već potrošio velik dio svog budžeta na pojačanja.

Bender mora ubrzo odlučiti, želja je ostati u NBA ligi, no svakako godi što ga u eventualnom povratku prema Europi čekaju ponude sjajnih klubova.