Grizzliesi osvojili Ljetnu ligu, Clarke MVP

NBA 16. srp 20195:06 > 5:07
Ethan Miller Getty Images Sport

Košarkaši Memphisa osvojili su Ljetnu ligu gdje su zbudljivom finalu pobijedili Minnesota Timberwolvese 95:92.

Odlično je utakmicu počela momčad iz Memphisa. Dominantni su bili Grizzliesi u svakom segmentu igre, pa su prvu dionicu dobili s 31:19. Do kraja druge četvrtine ta razlika je dodatno porasla na 56:40.

Poslije pauze uspjeli su se Timberwolvesi vratiti. Čvršće je igrala momčadi iz Minnesote, pa je uvjerljivom trećom četvrtinom (30:16) uspjela smanjiti zaostatak.

Wolvesi su osam i pol minuta prije kraja stigli na samo pola koša zaostatka (74:73). Ista razlika bila je i dvije minuta kasnije. Sasvim su se Grizzliesi oslonili na Clarka u završnici, a  on se nije plašio preuzeti odgovornost, pa je s njegova dva pogođena slobodna bacanja na semaforu pisalo87:83. Razigrao se i Allen, pa je dvije minute do kraja bilo 93:83 za Memphis.

Uslijedila je serija Minnesote, koja je ponovno došla na pola koša zaostatka i to 15 sekundi do kraja. Bilo je 93:92.

Evans je ipak pokvario planove Wolvesima s dva pogođena slobodna bacanja, kojima je i postavljen konačni rezultat – 95:92.

U pobjedničkom momčadi Grayson Allen je imao 17 poena i 5 skokova, dok je Brandon Clark ubacio 15 poena uz16 skokova. U dresu Minnesote Kelan Martin je imao 19 poena i 5 skokova.

Prije početka finala Clark je proglašen najkorisnijim igračem Ljetne lige. Do utakmice za naslov Klark je u prosjeku ubacivao 14,6 poena i imao 8,6 skokova. Igrač Memphisa bio je i MVP finala.

U prvoj momčadi lige su se, uz njega, našli još Nickeil Alexander-Walker, Jarrett Allen, Kendrick Nunn i Mitchell Robinson.

Podsjetimo, na Ljetnoj ligi igrala je i Hrvatska koja je upisala pet poraza.