Simmons dobio 'strašan' novac u Sixersima

NBA 15. srp 201920:36 > 20:40
Jesse D. Garrabrant/Getty Images

Košarkaš Philadelphia Sixersa Ben Simmons pristao je produžiti ugovor sa Sixersima, koja će mu za petogodišnji ugovor isplatiti maksimalnih 170 milijuna dolara.

Menadžer australskog košarkaša Rich Paul potvrdio je u ponedjeljak da je postignut dogovor sa rukovodstvom Sixersa i da će njegov klijent dvije godine prije isteka rookie ugovora obnoviti suradnju sa klubom iz Pensilvanije.

Povezano

Simmons je 2016. bio prvi pick na NBA draftu, ali je zbog ozljede propustio prvu sezonu, dok je u drugoj (2017/18) izabran za rookieja godine.

Dvadesetdvogodišnjak je minule sezone bio jedan od najboljih igrača Sixersa i prosječno je bilježio 16.9 poena, 8.8 skokova i 7.7 asistencija po utakmici. Simmons je jedini uz Russella Westbrooka, LeBrona Jamesa i Nikolu Jokića imao prosjek 16-8-7 ili više.

Budućnost Australca u Philadelphiji bila je pod znakom pitanja, ali poslije ostanka Tobiasa Harrisa u klubu i angažiranja Ala Horforda iz Bostona, i on je odlučio ostati i uz spomenute igrače i Joela Embiida pokušati napasti naslov sa Sixersima.