Gdje će završiti Russ? Javili se novi kandidati…

NBA 9. srp 201919:53 > 19:57
Steve Dykes/Getty Images

Nakon što su se izredali svi najvažniji slobodni igrači ovog ljeta, NBA tržnica usmjerila se na potencijalni blockbuster trade koji će uključiti Russella Westbrooka.

Pisali smo o NAŠIM željama, opcijama kao što su New York Knicksi i Miami Heat, a u međuvremenu pojavile su se novce mogućnosti za Russella Westbrooka.

Generalni menadžer Oklahome, Sam Presti definitivno je odlučio rasprodati sve što može od aktualne momčadi Thundera, ekipu nakrcati mladim igračima koji će krenuti u totalni rebuild.

Povezano

Jerami Grant je završio u Denveru u zamjenu za pick prvog kruga drafta, krilni centar zarađuje devet milijuna dolara godišnje, dvije sezone prije isteka ugovora, a idućeg ljeta imat će opciju produžiti ugovor za dodatnu godinu. OKC u ovom trenutku ima najveći dug kada je riječ o plaćama, čak 147 milijuna dolara, no kvaka je ta što trade Paula Georgea još nije formalno realiziran, čeka se završna papirologija nakon čega će George biti predstavljen u Staples Centru. Ipak, kad se oduzme njegov ugovor, Thunder i dalje duguje velik novac tako da Presti i nema previše opcija nego što je prije moguće pronaći partnera za trade Westbrooka.

DETROIT PISTONS

Čini se kako Detroit postaje sve snažnija opcija, u Pistonsima vide veliki potencijal kombinacije Westbrook-Blake Griffin, a tu je još Andre Drummond. Pistonsi imaju za ponuditi ono što OKC traži, pickove te ugovore na isteku poput onog Reggieja Jacksona. Pistonsima je nasušno potrebna još jedna velika zvijezda koja bi mogla skinuti nešto tereta odgovornosti s Griffinovih leđa.

PHOENIX SUNS

Sunsi su upravo doveli Rickyja Rubija na višegodišnjem ugovoru, međutim da su znali kako će Westbrook postati dostupan vjerojatno bi dobro razmislili o idućim koracima. Rubio ne može biti ‘trejdan’ prije 15. prosinca obzirom da je tek potpisao ugovor, a do tada Russ će vjerojatno već biti na novoj lokaciji. Sunsi su također iskoristili Josha Jacksona u razmjeni s Memphisom tako da je i ta opcija otpala. Phoenix je već podosta vremena potrošio u potrazi za igračem kojeg bi uparili s Devinom Bookerom, a Westbrook bi bio solidan izbor. Posebno sada kad su u klubu Deandre Ayton i Dario Šarić. Ipak, Sunsi trenutno ne izgledaju kao favoriti u ovom dogovoru.

MINNESOTA TIMBERWOLVES

Wolvesi imaju novog čovjeka na čelu franšize, iz Houstona je stigao Gersson Rosas koji je preuzeo odgovornost riješiti problem Andrewa Wigginsa. Nekadašnji prvi pick drafta pod ugovorom je koji mu godišnje osigurava 30 milijuna dolara, novac nije opravdao, a Minnesota već neko vrijeme traži trade partnera, ali bezuspješno. Ugovori se ovdje u dobroj mjeri podudaraju, bile bi potrebne tek manje preinake, možda pokoji igrač da ‘zasladi’ posao. No, ovdje je veliko pitanje bi li uopće OKC želio dovesti Wigginsa. S druge strane, Westbrook uz Karla-Anthonyja Townsa definitivno bi postavio novu dimenziju igre za Wolvese.

Što želi Westbrook?

Navodno, Russ ne bi imao ništa protiv selidbe na Floridu, odnosno Miami. Jednom je jedan čovjek iz ureda lige kazao: ‘Nikada nemojte zanemariti čaroliju zvanu Pat Riley.’

Prvi čovjek Heata zna posao, iako mu baš i ne ide otkako je klub napustio LeBron James. Lani je Miami imao drugi najveći budžet za plaće u ligi, a nisu izborili playoff. No, to Rileyja, kao niti vlasnika kluba Mickyja Arisona previše ne brine.

Heat želi spojiti Westbrooka s Jimmyjem Butlerom koji je stigao ranije ovog tjedna, no u slučaju dogovora, pitanje jest s kim bi Russ i Jimmy igrali jer da bi se posložile plaće za takav trade, poveći kontingent igrača morao bi preseliti u Oklahomu.