Zublocka lovi prsten: Ivica Zubac ostvario san!

NBA 6. srp 201921:00 > 21:01
Photo by Sean M. Haffey/Getty Images)

Ivica Zupac riješio je problem budućnosti u NBA ligi, barem za iduće četiri godine.

Naime, 21-godišnji hrvatski centar nastavlja karijeru u Los Angeles Clippersima i to za ugovor od 28 milijuna dolara na četiri godine.

Očekivan dogovor kluba s mladim hrvatskim centrom koji je ostao strpljiv uslijed pokušaja Clippsa da se dokopaju Kawhija Leonarda. Ne samo da su u tome uspjeli nego je u ‘paketu’ doveden i Paul George iz Oklahome.

Povezano

Zubac je stigao u veljači, ili bolje rečeno prošetao se nekoliko koraka do ureda drugog stanovnika Staples Centra, sjećamo se u kakvim uvjetima, za jednog Mikea Muscalu koji je odavno nestao iz Lakersa. Popularni Zublocka sjajno je započeo karijeru u Clippersima, bio je standardan u početnoj petorci sve do playoff serije s Golden State Warriorsima kada je igra za njega ipak bila ponešto prebrza.

No, Zubac je odlučno radio protekla dva mjeseca, posebno zadnjih tjedana u Los Angelesu gdje smo mogli vidjeti kroz nekoliko video priloga kako sve bolje šutira tricu, nešto što je u današnjem NBA svijetu potreba za svakog igrača pa tako i za centra. Činjenica kako je potpisao ovako visok ugovor govori koliko Clippersi u njega vjeruju, od legendarnog Jerryja Westa preko predsjednika kluba Lawrencea Franka pa sve do trenera Doca Riversa. Za razliku od čovjeka koji ga je potjerao iz Lakersa, Magica Johnsona.

Zupca očekujemo u početnoj petorci Clippersa, uz bok Patricku Beverlyju, Kawhiju Leonardu, Paulu Georgeu i Mauriceu Harklessu.

Momčad koja će defanzivno djelovati zastrašujuće za svakog protivnika.