Pistonsi očitali lekciju Mršićevoj reprezentaciji

NBA 5. srp 201922:58 > 23:00
Aykut Akici/EB via Getty Images

Hrvatska reprezentacija bez svojih najvećih zvijezda idućih dana nastupa na Ljetnoj NBA ligi u Las Vegasu, momčad izbornika Veljka Mršića upisala je poraz u prvom nastupu, bolji su bili Detroit Pistonsi rezultatom 96:80.

Marin Sušić/HKS

Težak početak za hrvatsku reprezentaciju, momčad izbornika Veljka Mršića nije se najbolja snašla u brzom ritmu utakmice, Pistonsi su poveli 13:5.

Međutim, pozitivno jest svakako što se Mršićeva ekipa nije predala u toj ranoj fazi utakmice, nakon što su uspjeli pohvatati konce igre, posebno priviknuti se na brzinu utakmice stvari su izgledale nešto jednostavnije. Hrvatska se iskazala vrlo agresivnom obranom koja je u nekim situacijama iznenadila igrače Pistonsa. Ekipa Veljka Mršića odigrala je izvrstan drugi dio prvog poluvremena kada su serijom 12-0 preuzeli vodstvo (35:32) koje su zadržali i do kraja uvodnog dijela utakmice.

Ono što je svakako važno napomenuti, od dvanaest igrača na rosteru Mršićeve momčadi, čak njih jedanaest upisalo se u strijelce, jedino je bez koša ostao Ivan Ramljak, no on jedini nije niti zaigrao. Vrlo dobra izvedba hrvatske vrste.

Međutim, sve dobro što su hrvatski igrači učinili u prvom poluvremenu palo je u vodu u nastavku utakmice. Blijeda predstava prepuna prečesto i naivnih, amaterskih pogrešaka. Iako Pistonsi u sastavu nisu imali igrače koji bi trebali ulijevati strah u kosti, u drugom su dijelu igru podigli na djelomičnu NBA razinu što je bilo dovoljno da se prizemlji igra hrvatske reprezentacije. Momčad Detroita drugo je poluvrijeme pobijedila s okruglih +20.

Hrvatski igrači pokušali su se prezentirati pred mnogima američkim i europskim skautima, no teško je vidjeti tko je mogao oduševiti u situaciji gdje je postojao strah, kao i podosta nervoze u realizaciji, pogotovo kada je protivnička momčad podigla razinu igre.

Željko Šakić bio je najefikasniji u Mršićevoj momčadi, ubacio je 17 poena, jedini preostali igrač s dvoznamenkastim učinkom bio je Luka Babić koji je postigao deset poena. Razočaravajući nastup ostvario je Antonio Vranković, sin predsjednika HKS-a Stojka koji je također sjedio na klupi hrvatske vrste. Mladi centar koji je proteklih godina igrao u sustavu Sveučilišta Duke ubacio je tek tri poena uz dva skoka za deset minuta igre.

Spomenimo kako je prvo ime utakmice bio igrač Pistonsa, Khyri Thomas sa 26 koševa.

Hrvatska će u Las Vegasu odigrati ukupno pet utakmica, a iduća je na rasporedu u nedjelju kada će protivnik biti Brooklyn Netsi.