Miris South Beacha vrijedan 50 milijuna dolara

NBA 3. srp 20197:50 > 7:51
Photo by Chris Gardner/Getty Images)

Jimmy Butler novi je član Miami Heata nakon razmjene s Philadelphijom.

Jimmy Butler bio je jedan od najvažnijih slobodnih igrača na ovogodišnjoj ‘tržnici’, očekivalo se kako će se zadržati u Philadelphiji gdje stigao u studenom prošle godine kroz razmjenu s Minnesotom.

Međutim, Butler je imao drugačije razmišljanje. Mnogi navijači Sixersa kritizirali su upravu svog kluba jer nisu uspjeli zadržati ‘Jimmyja Bucketsa’, no istina je ipak nešto drugačija. Naime, čelnici momčadi iz Philadelphije igraču su ponudili maksimalan ugovor od pet godina vrijedan 190 milijuna dolara.

Butler je odlučio ponudu odbiti prihvatiši čak 50 milijuna dolara manje kako bi preselio u Miami. Nekadašnji igrač Bullsa i Wolvesa dobio bi i manje novca da Sixersi nisu pristali na sign and trade prema kojem su i oni sami prošli sjajno, naime momčad su pojačali izvrsnim Joshom Richardsonom koji će biti dostojna zamjena za Butlera.

Sixersi su odradili odličan prijelazni rok, barem onaj glavni dio. Pored Richardsona novi igrač je Al Horford za ugovor od četiri godine i 109 milijuna dolara, a saznajemo kako je klub Benu Simmonsu ponudio produženje ugovora vrijedno 170 milijuna dolara za narednih pet godina, mladi Australac će ponudu u velikoj vjerojatnosti prihvatiti.

Što se tiče Miamija, protekle su sezone trošili najviše u ligi kad je riječ o plaćama, čak 155 milijuna dolara za čitav roster. Takav novac nije opravdao rezultat obzirom da Heat nije izborio nastup u doigravanju. Predsjednik kluba Pat Riley radi prekovremeno kako bi ‘istesao’ klupski budžet, prije dva dana Hassan Whiteside transferiran je u Portland, u razmjeni su sudjelovali i LA Clippersi koji su dobili Mauricea Harklessa, dok je na Floridu preselio Meyers Leonard.

U kuloarima se razgovara kako je Riley ‘naciljao’ Bradleyja Beala iz Washington Wizardsa, iako u glavnom američkom gradu ne razmišljaju o transferu svog najboljeg igrača, to bi se mišljenje moglo promijeniti kada bi Heat preuzeo i ugovor Johna Walla koji neće igrati u novoj sezoni zbog ozljede koljena i zgloba, a zaradit će 38 milijuna dolara u prvoj godini novog max ugovora.