Brutalan odgovor Warriorsa, fantastičan posao Sixersa

NBA 1. srp 20197:41 > 7:43
Photo by Chris Gardner/Getty Images)

Golden State Warriorsi nisu mirovali nakon što je klub napustio Kevin Durant, u dva odvojena tradea iznenadili su odlukom. Philadelphia Sixersi značajno su se pojačali, dok Jimmy Butler ima novi klub.

Posebno veliko iznenađenje jest dovođenje D’Angela Russella. Naime, kako je Kevin Durant završio u Brooklynu tako su se Netsi morali odreći Russella koji je protekle sezone bio najbolji igrač momčadi te slobodan igrač ovog ljeta. Warriorsi su postali vrlo zainteresirani dogovorivši sign and trade, Russell seli u trostruke prvake za četverogodišnji ugovor vrijedan 117 milijuna dolara što je maksimalan iznos koji su Warriorsi mogli platiti.

No, to nije sve. Kako bi oslobodili novac kojim bi platili Russella, čelnici Golden Statea morali su osloboditi nešto novca, a to su učinili tako što su transferirali super važnog defanzivca Andrea Iguodalu u Memphis. Nije potrebno tražiti previše razloga zašto su Warriorsi raskinuli odnose s popularnim Iggyjem koji je proteklih deset dana putovao Amerikom promovirajući vlastitu knjigu, a u više navrata ozbiljno je kritizirao klub zbog odluka oko igranja igrača koji su ozlijeđeni u ključnim playoff utakmicama. Poznato jest što se dogodilo s Durantom koji je zaigrao protiv Raptorsa teško ozlijedivši Ahilovu petu, a sam Iguodala je priznao kako je lani zadobio frakturu koljena dok su ga u klubu uvjeravali da je riječ o nečemu daleko manje ozbiljnom.

Iguodala je već nagovještavao koliko se veseli igranju u novom Chase Centru gdje će Warriorsi preseliti u novoj sezoni, međutim sada će to moći činiti samo u dresu novog kluba. Naravno, ovaj trade ne znači da će Iguodala i zaigrati u Grizzliesima, ušao je u posljednju godinu ugovora koja mu donosi 17 milijuna dolara i realno je za očekivati kako će igrač i klub pronaći rješenje o prijevremenom raskidu ugovora. Memphis je započeo rekonstrukciju momčadi, akumulirali su podosta mladih igrača, a riješili se veterana Marca Gasola i Mikea Conleyja.

Doduše, u Memphisu su dogovorili novi trogodišnji ugovor s centrom Jonasom Valančiunasom vrijedan 45 milijuna dolara.

Inače, u još nekoliko novih dogovora, Patrick Beverly ostaje u Los Angeles Clippersima pod ugovorom vrijednim 40 milijuna dolara na tri godine.

Bobby Portis je potpisao za New York Knickse, riječ je o dvogodišnjem ugovoru vrijednom 31 milijun dolara. Puno važnije pojačanje je Julius Randle koji će preseliti u Madison Square Garden pod ugovorom vrijednim 63 milijuna dolara na tri godine.

Još jedan važan posao odradili su Philadelphia Sixersi. Nakon što je Tobias Harris dogovorio petogodišnje produženje ugovora vrijedno 180 milijuna dolara, novo pojačanje Sixersa je veteran Al Horford koji će u iduće četiri godine zaraditi 109 milijuna dolara.

Međutim, Sixersi su napravili još jedan odličan posao. S Miamijem su dogovorili sign and trade vezan za Jimmyja Butlera koji će tako u novoj sezoni nositi dres Heata dok će u Phillyju završiti odlični Josh Richardson, a u razmjeni je uključen i Dallas koji je iz Miamija doveo Kellyja Olynyka i Derricka Jonesa. Butler će na Floridi potpisao četverogodišnji ugovor vrijedan 142 milijuna dolara.