As iz rukava – Bogdanović seli na Zapad?

NBA 30. lip 20197:50 > 7:52
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Bojan Bogdanović nakon svih špekulacija mogao bi završiti tamo gdje ga nitko nije očekivao.

Iako smo još manje od jednog dana udaljeni od početka prijelaznog roka, nevjerojatno jest koliko dogovora između klubova i igrača postoji. To je naravno posebno važno obzirom kako klubovi nemaju dozvolu pregovarati s igračima prije službenog početka prijelaznog roka. NBA liga za sada nije ponudila odgovor kako je to moguće, no svakako to je negativan publicitet prema ligi koja je protekle dvije godine kaznila neke klubove zbog tzv. tamperinga, a najveću kaznu zaradili su Lakersi od čak 500 tisuća dolara.

Tako smo saznali kako će Kemba Walker preseliti u Boston na ugovor od četiri godine vrijedan 141 milijun dolara, a isti ‘deal’ dobio je Kyrie Irving koji prelazi u Brooklyn Netse. Oba ugovora su do maksimalne vrijednosti. Isto tako, Nikola Mirotić odlučio je vratiti se u Europu i potpisati za Barcelonu. Nova informacija jest kako će Nikola Vučević ostati u Orlandu, spreman je novi ugovor vrijedan 100 milijuna dolara.

No, što se hrvatskih fanova NBA lige tiče, Bojan Bogdanović će krajem današnjeg dobiti možda i najveću ponudu iz kluba koji se uopće nije spominjao kao moguća destinacija. Naime, vrijednu ponudu na stolu ostavlja Utah Jazz!

Više ligaških insajdera tvrdi kako će najbolji hrvatski igrač dobiti visoku ponudu Jazza, neki čak tvrde da je riječ o 18 milijuna dolara godišnje plaće. Naravno, hoće li zaista biti riječ o tom iznosu tek ćemo saznati, no jasno jest kako neki od klubova koji su zainteresirani za Bojana neće dugo čekati prije nego će poslati svoju ponudu.

Jazz ima visoke ambicije za iduću sezonu, tu su već fantastični Donovan Mitchell i najbolji obrambeni igrač lige Rudy Gobert, nedavno je u razmjeni s Memphisom doveden Mike Conley, a Bojan Bogdanović bi se vrlo lako integrirao u početnu postavu trenera Quinna Snydera.