Ponude pljušte, a Bojan tješi Pacerse

NBA 29. lip 201911:11 > 11:13
Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Bojan Bogdanović bit će jedan od najtraženijih slobodnih igrača ovog ljeta, najbolji hrvatski igrač već bi prvih dana srpnja mogao pronaći novi/stari klub.

Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Kevin Pritchard, u ulozi prvog operativca Indiana Pacersa objasnio jest kako ima obećanje Bojana Bogdanovića.

Bojan mi je poručio, ukoliko će ponuda Pacersa biti blizu onoj koju će dobiti na otvorenom tržištu, tada će odabrati Indianu,’ kazao je Pritchard koji je istovremeno bio vrlo jasan kad je riječ o najboljem hrvatskom košarkašu: ‘Bojan je naš apsolutni prioritet, želimo ga zadržati pod svaku cijenu.’

Posljednji dio te rečenice, ‘pod svaku cijenu’, itekako će obradovati Bojana koji će uskoro postati najbolje plaćeni hrvatski sportaš u povijesti. Već mjesecima prema raznim špekulacijama, govori se kako bi Bogdanović trebao dobiti ugovor na razini 15+ milijuna dolara po sezoni.

Protekle godine bio je ponajbolji šuter lige, sjajan tricaš koji se riješio i najvećeg problema svoje igre, obrane. Naime, prema statističkim podacima, Bojan je bio čak bolji defanzivac od LeBrona Jamesa i Damiana Lillarda.

Obrana je bila jedini razlog zašto su prije dvije godine mnoge momčad bile vrlo skeptične kada je riječ o Bogdanoviću. Međutim, pod trenerskom palicom Natea McMillana izrastao je u vrlo kvalitetnog braniča,’ kazao je jedan neimenovani generalni menadžer koji je ostao anoniman obzirom da prema NBA pravilima ne smije javno proklamirati interes za igrače drugih klubova sve do službenog početka prijelaznog roka.

Gdje bi Bogdanović mogao završiti?

Pisali smo o interesu San Antonio Spursa i Los Angeles Lakersa, a novi kandidat koji se sve ozbiljnije spominje jest Boston. Naime, Celticsi će vrlo vjerojatno izgubiti Kyrija Irvinga i Ala Horforda, a pregovori oko novog ugovora tek bi trebali započeti s Terryjem Rozierom i Marcusom Morrisom. Međutim, Celticsi traže kvalitetnog šutera, a niti jedan od spomenute dvojice ne opravdava tu ulogu. Bojan bi svakako vrlo brzo pronašao svoje mjesto u rotaciji Celticsa, posebno kada bi se isto otvorilo odlaskom jednog od spomenutih igrača.

Ipak, čini se kako najveći interes pokazuju upravo Spursi, a navodno niti sam Bogdanović ne bi imao ništa protiv preseliti u Teksas ako je suditi prema raznim informacijama koje dolazi iz NBA lige. Međutim, taj transfer neće biti moguć ukoliko San Antonio ne odradi pokoji trade, prije mjesec dana spominjao se odlazak DeMara DeRozana, tada bi se oslobodilo dovoljno prostora za Bojanov ugovor. No opet, pitanje jest želi li hrvatski igrač živjeti u neizvjesnosti i nadi dok Spursi rješavaju svoju situaciju.

Druga opcija svakako su Los Angeles Lakersi. Naravno, LaLa Land će najprije pokušati dovesti Kawhija Leonarda ili Kyrija Irvinga, uostalom iz tog su razloga i odradili još jedan trade nakon čega sada imaju dovoljno prostora potpisati jednog igrača na max ugovoru.

No, ukoliko te opcije propadnu, Bogdanović se nazire kao više nego ozbiljna solucija. Uostalom, najbolje je to objasnio jedan skaut.

Kada bi Bogdanović igrao uz LeBrona, tricu bi gađao 60 posto‘.

Vrlo jasno, James obožava šutere, čitavu karijeru njima je okružen, a takvi igrači posebno profitiraju iz njegove nesebičnosti.

Bojan u ‘zlatnom’ dresu, uopće ne zvuči loše.