Službeno: Kevin Durant je slobodan igrač

NBA 26. lip 201918:06 > 18:07
Harry How, Getty Images Sport

Kevin Durant testirat će tržište slobodnih igrača ovog ljeta.

Gregory Shamus/Getty Images

Unatoč tome što će zbog puknuća ahilove tetive vrlo vjerojatno propustiti čitavu iduću sezonu, Kevin Durant je odlučio kako neće iskoristiti opciju na ugovoru s Golden State Warriorsima prema kojoj bi u narednoj sezoni zaradio 31,5 milijuna dolara.

Upravo zbog činjenice kako će biti spreman tek za sezonu 2020/2021., Durantova priča biti će i najzanimljivija predstojećeg prijelaznog roka. Hoće li se netko usuditi ponuditi mu max ugovor koji bi iznosio između 41 i 44 milijuna dolara godišnje?

Prema nekim informacijama, Golden State Warriorsi spremni su svom najboljem igraču ponuditi upravo takvu opciju s petogodišnjim ugovorom, no to još uvijek nije potvrđeno s njihove strane. Neki pak sugeriraju kako bi očajni Knicksi mogli biti upravo ti koji će riskirati i Durantu ponuditi ono što traži. Naravno, KD ugovor na pet godina može dobiti samo u Oaklandu, tj. San Franciscu od iduće sezone, dok bi Knicksi, kao i ostatak lige mogli ponuditi 164 milijuna dolara na četiri godine.

Naravno, to bi značilo da bi ga prvu godinu plaćali za ‘nerad’ obzirom da neće igrati, međutim Knicksi bi upravo mogli biti dovoljno očajni da se upuste u takav rizik.

Ipak, neki klubovi navodno su već odustali od potjere za Durantom, prvenstveno Clippersi i Sixersi koji ne žele riskirati. S pravom, Durantova ozljeda najteža je kad se radi o sportašima. Mnogi igrači nakon što su prošli tu kalvariju više se nikada nisu vratili u vrhunsku formu, to se može reći za Kobeja Bryanta, Chaunceyja Billupsa, Eltona Branda i druge. Durant će krajem rujna napuniti 31 godinu, a to je još jedan razlog zašto će većina klubova ipak biti skeptična kad je riječ o njegovom povratku na nekadašnju razinu.