Lakersi odustali od Kawhija! Žele vratiti bivšeg igrača

NBA 26. lip 20199:01 > 9:04
Lachlan Cunningham, Getty Images Sport

Los Angeles Lakersi ovog ljeta nemaju šanse angažirati MVP nedavnog finala NBA lige Kawhija Leonarda, prenosi Fox Sport.

Lakersi su nedavno u trejdu s New Orleansom dobili Anthonyja Davisa, koji će s LeBronom Jamesom predstavljati ogromnu snagu trofejne franšize, a očekuje se da bi u žuti dres mogla još neka od zvijezda kojima istječe ugovor.

– Lakersi su odustali od borbe za Leonarda. Čak i ako klub bude mogao osloboditi novac za potpisivanje maksimalnog ugovora veće su šanse da Kawhi završi u Los Angeles Clippersima – izjavio je novinar Chris Broussard, inače dobro upućen u zbivanja u NBA ligi.

Leonard je prošlog ljeta iz San Antonija trejdan u Toronto u zamjenu za DeMara DeRozana. Trenutno je slobodan agent, ali može ostati u kanadskom klubu potpisivanjem novog ugovora.

Loenard je u doigravanju predvodio Raptorse do prve titule u povijesti s 30.5 poena, 9.1 skokom, 3.9 asistenije i 1.7 ukradenom loptom u prosjeku u 24 utakmice.

Iz Los Angelesa dolazi informacija da je ‘top pick’ Lakersa D’Angelo Russel, koji bi mogao napustiti Brooklyn kao slobodan igrač, ako Kyrie Irving potpiše ugovor s Netsima. Russel je bio drugi pick Lakersa na draftu 2015. a u lipnju 2017. trejdali su ga u Netse u zamjenu za Brooka Lopeza i Kylea Kuzmu.