Porzingisu Dallas ponudio iznos od kojeg boli glava

NBA 25. lip 201923:12 > 23:17
Abbie Parr/Getty Images

Rukovodstvo Dallasa sastat će se sa Kristaposm Porzingisom i ograničeno slobodnom agentu ponudit će maksimalni petogodišnji ugovor vrijedan 158 milijuna dolara, prenose američki mediji.

Porzingis će poslije 30. lipnja biti dostupan klubovima kao ograničeno slobodan igrač, a klub u kojem je završio prošlu sezonu želi oko Luke Dončića i njega graditi tim na duge staze.

New York Knicksi, koji su Latvijca 2015. godine draftiralisa četvrte pozicije, u listopadu prošle godine nisu iskoristili priliku produžiti ugovor sa Porzingisom, koji u sezoni 2018/19. zbog operacije križnihligamenata nije odigrao nijednu utakmicu.

Dvadesettrogodišnji Porzingis je u siječnju 2019. otišao u Dallas, a u 186 utakmica u najjačoj ligi svijeta prosječno je bilježio 22.7 poena, 6.6 skokova, 1.2 asistencije i 2.4 blokade.

Latvijac je profesionalnu karijeru počeo u Sevilli.