TRADE SENZACIJA: Dario Šarić ponovno mijenja klub!

NBA 21. lip 20190:20 > 0:22
Jonathan Daniel / Staff

Dario Šarić drugi put unutar osam mjeseci mijenja klub!

Hannah Foslien/Getty Images

Ususret NBA draftu nekoliko kluba razmijenilo je pickove, no za hrvatske navijače najjače svjetske lige stigla je i najvažnija vijest, Dario Šarić novi je član Phoenix Sunsa!

Minnesota je zauzvrat dobila šesti pick koji su držali Sunsi. Phoenix je vrlo aktivan večeras, prije nego je dogovoren posao s Wolvesima odrađena je i razmjena s Indianom u kojoj je završio krilni centar TJ Warren, kao i 32. pick noćašnjeg drafta.

Razuman trade za Sunse, možemo reći kako su se riješili Warrenova ugovora teškog 11 milijuna dolara godišnje za naredne tri sezone dok će Šarić još u novoj sezoni igrati pod rookie ugovorom vrijednim 3,4 milijuna dolara.

Što ovaj trade znači za Šarića?

Veću minutažu. Barem na papiru. Iskreno, ako ste tražili klub koji je disfunkcionalniji od Wolvesa ne biste ga predugo tražili. Phoenix je pojam disfunkcije, osam godina nisu vidjeli playoff, trenere mijenjaju kao na traci, a teško da postoji kontroverzniji vlasnik kluba od Roberta Sarvera. Pitajte samo Dragana Bendera. Nažalost, potonjeg nećemo gledati u dresu Sunsa iduće sezone obzirom da klub nije iskoristio opciju produženja rookie ugovora tako da će Bender od prvog srpnja biti slobodan igrač.

Šarić se nije snašao u šest mjeseci koliko je proveo u Minneapolisu, hladna zima i još ‘mrzliji’ tretman koji je dobio od bivšeg trenera Toma Thibodeaua. Situacija se nešto popravila kada je na scenu stupio mladi Ryan Saunders, no bilo je jasno kako Dario teško može funkcionirati u sustavu u kojem dominiraju veliki potrošači lopti poput Townsa i Wigginsa. Šarić je u veljači tražio trade, no tada mu je Saunders obećao bolju minutažu i više smišljenih akcija u njegovom smjeru. No, stvari se nisu previše mijenjale. Hrvatski reprezentativac prezentirao je najslabije brojke trogodišnje karijere, u nedavno završenoj sezoni upisao je tek 10,6 poena i 5,6 skokova u prosjeku.

Phoenix bi barem na papiru trebao ponuditi više prostora za igru, možda i za kreaciju, nešto što Dario nije imao prilike previše činiti u Philadelphiji i Minnesoti. Sunsi inače imaju novog trenera, nakon što je otkaz poslije samo jedne sezone zaradio Igor Kokoškov, na kormilo je stigao Monty Williams.

Obzirom kako su se Sunsi odrekli Warrena (18 poena u prosjeku) i šestog picka za Šarićeve usluge, možemo vjerovati kako ozbiljno računaju na njega. No, ako ništa drugo, Dariju barem više neće biti hladno, s minus 40 koliko tijekom zime zna biti u Minneapolisu stigao je u toplu i često vruću Arizonu. A vrijeme na parketu provodit će uz jednog od najboljih strijelaca lige Devina Bookera.

Inače, važan trade odradili su New Orleans i Atlanta. Pelicansi su se odrekli četvrtog picka koji su dobili u razmjeni s Lakersima za Anthonyja Davisa, Hawksi su pored navedenog izbora na draftu preuzeli i ugovor Solomona Hilla, dok su Pelicansi preuzeli osmi i sedamnaesti pick ovogodišnjeg drafta, kada je riječ o prvom krugu te 35. pick drugog kruga. Hawksi su, navodno, dobili i 57. pick koji su držali Pelicansi. Atlanta bi četvrti pick trebala iskoristiti za De’Andre Huntera sa Sveučilišta Virginija.