Napokon! Conley u velikoj razmjeni postaje Jazzer

NBA 19. lip 201918:39 > 18:41
(Photo by Wesley Hitt/Getty Images)

Utah i Memphis dogovorili su razmjenu nešto više od dvadeset i četiri sata prije NBA drafta, zvijezda tradea je Mike Conley.

Nakon dvanaest godina vjernosti Memphis je napustio i posljednji član slavne Grit&Grind ere Grizzliesa. Mike Conley seli u Salt Lake City u razmjeni s Utah Jazzom. Prema Memphisu putuju veterani Kyle Korver i Jae Crowder te Grayson Allen. Grizzliesi će dobiti i 23. pick ovogodišnjeg drafta kao i budući pick prvog kruga, 2020. ili 2021. godine.

Conley je bio u ozbiljnim kombinacijama da s Marcom Gasolom prijeđe u Toronto prije nego je posao propao u jednom dijelu, Gasol je na koncu završio u Raptorsima osvojivši titulu prvaka. Conley napušta Memphis kao najbolji strijelac, asistent i tricaš u povijesti kluba te igrač s najviše odigranih utakmica (788).

Obzirom da je Jonas Valančiunas najavio kako neće iskoristiti opciju za produljenjem ugovora vrijednu 16 milijuna dolara, Memphis se ovim poslom riješio gotovo svih većih ugovora pod salary capom, osim onog najgoreg. Chandler Parsons. Čovjek sklon ozljedama koji još za iduću sezonu nosi ugovor vrijedan čak 25 milijuna dolara. U Memphisu na njega ne računaju, otkup ugovora je nešto na što Parsons neće pristati, međutim obzirom kako je riječ o posljednjoj sezoni ugovora, gotovo je sigurno kako će se pojaviti barem jedan klub spreman preuzeti odgovornost kako bi se pripremio za prijelazni rok u ljeto 2020. godine.

Memphis je odradio vrhunski posao, malo je sumnje da će drugi pick koji imaju na raspolaganju za draft ovog četvrtka iskoristiti na talentiranom playmakeru Ja Morantu kojeg će tako spojiti s još nekolicinom mladih igrača poput Jarena Jacksona i Justina Holidayja. Grizzliesi su napokon spremni za potpuni rebuilding.

Što se tiče Jazza, ovim tradeom su definitivno raskinuli sve veze s Rickyjem Rubiom koji će prvog srpnja tražiti novi klub. Conley će uz Donovana Mitchella i Rudyja Goberta formirati veliku trojku Jazza koja će svakako bi vrlo zanimljiva. Utah također mora odlučiti što će sa Derrickom Favorsom čiju ugovornu opciju imaju na raspolaganju, ukoliko je odluče iskoristiti, tada će krilni centar iduće sezone zaraditi 16 milijuna dolara.

Što se pak tiče Rubija, navodno postoji veliki interes Indiana Pacersa koji traže klasičnog playmakera.

Vjerovanje jest kako je ovo tek jedan od mnogih tradeova koji bi se mogli dogoditi prije drafta u četvrtak.