Ukić za SK: Kawhi je najbolji igrač lige

NBA 14. lip 201912:50 > 12:55
Jamie Squire/Getty Images

Roko Leni Ukić osvrnuo se na naslov Toronto Raptorsa, momčadi čiji je dres i sam nosio.

Toronto Raptorsi osvojili su prvi povijesni naslov u NBA ligi pobjedom protiv Golden State Warriorsa 114:100 u šestoj utakmici finala.

Dres kanadske momčadi nosila su i dva Hrvata – Roko Leni Ukić i Žan Tabak.

Okrenuli smo broj Ukića, koji nije skrivao oduševljenje što je njegova bivša momčad uzela prvi naslov u 24 godine dugoj povijesti kluba.

– Toronto je pokazao da je kompaktna momčad, zaslužili su naslov, ali ne smijemo zaboraviti kroz što sve su prošli Warriorsi u ovom finalu. Stvarno su opravdali nadimak, izgubili su finale, ali nema im se što reći – rekao je za Sportklub Ukić pa dodao:

– Znam koliko ovo znači Torontu. Ne samo da grad stoji iza njih, nego i cijela država. Kada sam igrao tamo vidio sam koliko su ti navijači strastveni.

Roko je imao riječi hvale za prvu zvijezdu Raptorsa.

Kawhi je vrlo vjerojatno najbolji igrač lige, što je i pokazao igrama ove sezone.

Nije samo zadržati Kawhija glavni zadatak Raptorsa ovog ljeta.

– Ključni čovjek je Masai Ujiri koji je povukao šest, sedam poteza i složio ovu momčad. Zadržati njega i Leonarada bit će dva ključna zadatka Raptorsa.