Košarka

14.06.2019 | 08.24

Šok za Warriorse - Klayu pukli križni ligamenti!

Beku Golden Statea Klayu Thompsonu popucali su križni ligamenti lijevog koljena u šestoj utakmici finala NBA lige protiv Toronta, izjavio je za EPSN njegov menadžer Greg Lawrence.

Klay Thompson

Lachlan Cunningham, Getty Images Sport

Prema prvim procjenama Thompson se na teren neće vratiti prije veljače ili ožujka sljedeće godine.

Raptorsi su pobjedom 114:110 stiglo do 4:2 u seriji i prvi put u povijesti osvojili naslov, a pitanje kako bi utakmica završila da je sjajni šuter ostao na terenu.

Thompson se ozlijedio 2:22 minuta prij kraja treće četvrtine kod rezultata 83:80 za Warriorse. Danny Green je faulirao igrača domaće momčadi dok je ovaj pokušao zakucati i odmah se posumnjalo na tešku ozljedu.

Thompson je uz pomoć suigrača krenuo ka svlačionici, međutim ubrzo se vratio i izveo slobodna bacanja, a onda ponovno napustio parket. Tijekom posljednje četvrtine na štakama je otišao iz Oracle Arene.

Warriorsi su u petoj utakmici ostali i bez Kevina Duranta, koji će zbog operacija Ahilove tetive najvjerojatnije propustiti cijelu sljedeću sezonu.