Raptorsi na krilima Leonarda korak do finala

NBA 24. svi 20197:50 > 7:51
Vaughn Ridley/Getty Images

Toronto Raptorsi ostvarili su još jednu značajnu pobjedu u finalnoj seriji Istoka protiv Milwaukee Bucksa i sada će imati povijesnu priliku pred svojim navijačima izboriti prvi nastup u velikom finalu.

Kawhi Leonard nije imao problema s lijevom nogom što ga je mučilo prethodne dvije utakmice, pogađao je kada je trebalo, pogotovo u posljednjoj četvrtini kada su Raptorsi imali i nešto sreće nakon što su dvije sudačke odluke, poslije pregleda video snimke, otišle u njihovu korist.

U posljednjoj četvrtini Bucksi su posljednji put poveli kod 81:79 nakon čega je uslijedila gostujuća serija 10-0. Domaća momčad se uspjela primaknuti na dva poena zaostatka (99:97) međutim preokret ipak nisu uspjeli ostvariti.

Kawhi Leonard završio je s 35 poena, devet asistencija (rekord karijere) i sedam skokova, fantastičnu utakmicu odigrao je Fred VanVleet s 21 poenom (sedam trica). Giannis Antetokounmpo je s 24 poena predvodio Buckse, dok je napokon dobru utakmicu odigrao Eric Bledsoe s 20 koševa. Međutim, podbacio je Khris Middleton ubacivši tek šest poena, iako je imao po deset skokova i asistencija.

Nevjerojatno zvuči podatak kako je ovo prvi niz od tri poraza Bucksa ove sezone, u regularnom dijelu tek su u dva navrata izgubili povezane utakmice. U noći sa subote na nedjelju Toronto će ugostiti šestu utakmicu serije, Raptorsi imaju povijesnu priliku izboriti prvi nastup u velikom finalu.