Raptorsi na krilima rezervi do ključne pobjede (VIDEO)

NBA 22. svi 20195:44 > 5:46
Gregory Shamus / Staff

Toronto Raptorsi izjednačili su seriju finala Istočne konferencije protiv Milwaukee Bucksa, pred povratak u Wisconsin, omjer je 2-2.

Obje momčadi odlično su šuterski započele utakmicu, kroz prvih dvanaest minuta gađali su sa 60 posto uspješnosti. Međutim, to je bila i jedina zajednička stvar za dvije ekipe u ovoj utakmici. Raptorsi su već u trećoj četvrtini zahvaljujući fantastičnoj reakciji rezervnih igrača, prvenstveno Sergea Ibake i Norma Powella povećali prednost na deset poena (65:55), a u nastavku dvoboja vodstvo je konstantno bilo u porastu.

Bucksi su imali tek dva raspoložena igrača, uobičajeno dobrog Giannisa (25p, 10sk) pratio je Khris Middleton (30p, 7as, 6sk) koji je odigrao i najbolju utakmicu u ovoj seriji. Još jednom je podbacio Eric Bledsoe (pet poena uz šut 2-7) koji se čini posve nedorastao zahtjevima koje traži ovakva serija utakmica. U sivilu izvedbe pridružili su mu se Nikola Mirotić i Malcolm Brogdon koji su zajedno šutirali 6-21.

S druge strane, Kawhi Leonard prvi put je bio u sporednoj ulozi kod Raptorsa, prvenstveno zbog problema s lijevim koljenom. No, dvostruki najbolji defanzivac lige stisnuo je zube i odigrao vrlo dobru utakmicu s 19 koševa i sedam skokova te četiri osvojene lopte. Kyle Lowry bio je najefikasniji s 25 poena, a izvrsni su bili ranije spomenuti Ibaka (17p, 13sk) i Powell (18p, 5sk). Ključ pobjede Toronta bila je igra igrača s klupe koji su ubacili 48 poena naspram samo 23 protivničke strane. Fred VanVleet dodao je 13 poena uz savršenih 3-3 za tricu.

Serija je izjednačena na 2-2, a sljedeća utakmica na rasporedu je u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu, od 02:30h uz prijenos na Sportklub 1. Domaćin je ponovno Milwaukee.