Raspad Blazersa – prvaci nadomak novog finala

NBA 19. svi 20195:53 > 5:55
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State Warriorsi pobijedili su i u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije i s vodstvom 3-0 nalaze se nadomak petog uzastopnog plasmana u veliko finale.

Portland je izvrsno izgledao u prvom poluvremenu koje se činilo gotovo kao kopija istog razdoblja u drugoj utakmici serije, ovoga puta Blazersi su na odmor otišli s vodstvom 66:53.

Iako suočeni s upozorenjima kako Warriorsi čitave sezone razbijaju protivnike visokim ritmom igre u trećoj četvrtini, domaća momčad nije imala rješenje, a to se može reći i za trenera Blazersa Terryja Stottsa koji nije donio niti jednu značajnu taktičku odluku u trenucima kada su se Warriorsi vraćali u utakmicu. Portland je u trećoj dionici ostao na svega trinaest poena, a prvaci su preuzeli vodstvo koje su potvrdili u drugoj polovini posljednje četvrtine. Obrana Blazersa izgledala je izgubljeno, a kada se poveže s očajnom šuterskom večeri Damiana Lillarda novi poraz nije neočekivan.

Steph Curry predvodio je sve strijelce s 36 poena, a Draymond Green upisao je treći triple-double u ovogodišnjem doigravanju s 20 koševa, 13 skokova i 12 asistencija. CJ McCollum bio je najbolji strijelac Blazersa s 23 poena uz šut 7-20, a Lillard je upisao 19 koševa uz samo pet pogođenih šuteva iz igre (5-18).

U povijesti NBA lige niti jedna momčad nije preokrenula zaostatak od 0-3 u playoff seriji, a Warriorsi će finale Zapada pokušati zaključiti u noći s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu.