Iguodala spasio prvake – Warriorsi na sigurnih 2-0

NBA 17. svi 20196:32 > 6:33
Ezra Shaw/Getty Images

Andre Iguodala postao je junakom Golden State Warriorsa nakon sjajne obrambene reakcije u završnim sekundama utakmice protiv Portlanda, druge pobjede prvaka u finalu Zapadne konferencije.

Blazersi su odigrali izuzetno kvalitetno prvo poluvrijeme koje su okončali s vodstvom 65:50. CJ McCollum je u tom razdoblju ubacio 16 poena, Damian Lillard je odigrao nešto slabije poluvrijeme, no ostatak momčad preuzeo je teret, tako je Al-Farouq Aminu ubacio osam poena, a Rodney Hood i Maurice Harkless po sedam.

Ipak, u početne četiri minute treće dionice pojavili su se neki drugi Warriorsi. Steph Curry je povezao osam poena, priključio se zatim Klay Thompson, a Draymond Green odlično je dirigirao igrom, vidjeli smo nekoliko prekrasnih dodavanja. Utakmica je ponovno stigla u egal. Kada se činilo da će Golden State preuzeti kontrolu nad utakmicom razigrao se mlađi brat Curry, Seth u dresu Portlanda koji je do tada igrao fantastičnu obranu (četiri osvojene lopte), a zatim je počeo pogađati iz daljine. Dvoboj je okončao sa 16 poena.

Momčadi su u posljednju četvrtinu krenule posve izjednačene (89:89), neriješen rezultat razbili su gosti koji mini-serijom 11-5 stižu do šest poena viška, a nešto kasnije i do osam razlike (108:100). Međutim, nakon timeouta, Warriorsi uzvraćaju serijom 10-0 da bi na ulasku u posljednju minutu Seth Curry pogodio tešku tricu za novo vodstvo Blazersa. Pokazat će se, bilo je to i posljednje za gostujuću ekipu.

Nakon što su aktualni prvaci stigli do vodstva 114:111, šansu za izjednačenje dobili su gosti, Lillard se pokušao izvući na tricu, no spriječio ga je Andre Iguodala briljantno oduzetom loptom.

Portland će imati za čime žaliti na letu kući, prokockali su vodstvo od sedamnaest poena, a dvoboj su izgubili usprkos ubačenih 18 trica što se baš često i ne viđa. Lillard je završio s 23 poena i deset dodavanja, a McCollum je pridodao 22.

Warriorse je predvodio fantastični Steph Curry s 37 koševa te po osam skokova i asistencija, a Klay Thompson je postigao 24 poena. Valja istaknuti i odličnog Greena sa 16 koševa, deset skokova, sedam asistencija te čak pet blokada.

Inače, prije utakmice, generalni menadžer Warriorsa, Bob Myers objavio jest kako Kevin Durant neće putovati u Portland, dakle propustit će iduće dvije utakmice, a neke informacije govore kako je ozljeda ipak teže naravi te je teško za očekivati da će najbolji strijelac Warriorsa uopće više zaigrati u ovogodišnjem doigravanju.