NBA

Košarka

16.05.2019 | 07.31

Preokret Bucksa uz pomoć neočekivanog junaka

Milwaukee Bucksi poveli su u konferencijskom finalu Istoka protiv Toronto Raptorsa nakon preokreta u posljednjoj četvrtini.

Toronto je bio bolja momčad tri četvrtine zahvaljujući odličnim izvedbama Kawhija Leonarda i Kylea Lowryja. Stvorili su u jednom trenutku i prednost od trinaest razlike da bi na ulasku u posljednju četvrtinu vodili 83:76. Međutim, Bucksi su svoju najbolju košarku, pogotovo obrambeno, pokazali u završnih dvanaest minuta (32:17).

Brook Lopez je u tom periodu ubacio trinaest poena, ukupno 29 što je njegov rekord u doigravanju. Giannis Antetokounmpo pridodao je 24 uz 14 skokova, nešto slabiju partiju odigrali su Khris Middleton i Eric Bledsoe koji su kombinirano šutirali 7-24. No, zato je tu bio Malcolm Brogdon ubacivši 15 koševa. Bucksi su u ključnoj fazi posljednje dionice serijom 10-0 riješili pobjednika.

Leonard je s 31 poenom predvodio Raptorse, Lowry je ubacio 30 što je njegov osobni rekord u ovogodišnjem playoffu, međutim osim potonjeg, jedina kanadska NBA momčad nije imala raspoloženog igrača u završnoj četvrtini. Lowry je u tom razdoblju šutirao 5-7, a ostatak momčadi 0-15. Pobjeda Bucksa time je važnija obzirom da su šest dana odmarali, a to često može imati i suprotan učinak kada je riječ o spremnosti za novu seriju. Međutim, Milwaukee je uspješno odgovorio izazovu.

Druga utakmica serije na rasporedu je u noći s petka na subotu.