Spektakl u Oaklandu – u ludoj utakmici slavlje prvaka

NBA 29. tra 20191:09 > 1:10
(Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images)

Golden State i Houston nisu razočarali, aktualni prvaci poveli su u polufinalnoj seriji nakon dramatične završnice.

Nevjerojatno! Možda i najbolja riječ kojom možemo opisati utakmicu Golden State Warriorsa i Houston Rocketsa. Utakmica koja po mnogočemu nije bila pretjerano lijepa, ali istovremeno spektakularno dramatična.

Neki će reći, bila je ovo prava old school košarka u kojoj su prevladale obrane, na koncu ona Warriorsa bila je za nijansu kvalitetnija. Aktualni prvaci su goste natjerali na velik broj nerezonskih pokušaja za tricu (14-47), a veliku bitku očekivano vodili su s Jamesom Hardenom koji je još jednom pokazao koliko je polarizirajući karakter. Sam Harden je u prvom poluvremenu previše forsirao situacije jedan na jedan, uporno je pokušao iznuditi prekršaje na trici svojim klasičnim padom pri izbačaju trice kada lijevom nogom traži kontakt s protivničkim igračem. No, za razliku od regularne sezone čini se kako su suci promijenili kriterij u doigravanju. Nedostatak valoriziranja takvih situacija izluđivao je najveću zvijezdu Rocketsa, a kasnije i njegove suigrače pa i trenera Mikea D’Antonija koji je krajem treće četvrtine zaradio i tehničku pogrešku. Ukupno gledajući, suci su svirali četiri tehničke pogreške, tri Rocketsima, jednu Warriorsima.

Usprkos svim problemima, očajnom šutu za tricu, Rocketsi su čitavo vrijeme držali priključak ponajviše zahvaljujući izvrsnom Ericu Gordonu koji je završio utakmicu s 27 poena. Kolika je dramatična bila čitava utakmica, sve je potencirano na još višu razinu u posljednjoj minuti. Steph Curry loše je šutirao čitav susret da bi onda kada je najviše trebalo pogodio važnu tricu.

No, nakon Hardenovog zakucavanja već idući napad gosti su smanjili zaostatak na tri poena (103:100), na semaforu je ostala 21 sekunda. Nakon timeouta, Kevin Durant je preuzeo posjed lopte, no ubrzo se spetljao i loptu izgubio, ista je stigla u ruke Hardena koji promašuje tricu, a nakon velike borbe loptu su izborili Warriorsi dok je istovremeno Chris Paul ‘poludio’ na suce tvrdeći kako je fauliran nakon čega je ekspresno isključen.

Zaista fantastičan početak serije. Kevin Durant ubacio je 35 poena za pobjedničku momčad, Steph Curry pridodao je 18. Harden je s 35 koševa predvodio Rocketse, Chris Paul je završio na 17 poena.

Druga utakmica na rasporedu je u jutarnjim satima srijede po hrvatskom vremenu.