Spursi izborili majstoricu usprkos briljantnom Jokiću

NBA 26. tra 20196:35 > 6:38
Matthew Stockman/Getty Images

San Antonio i Denver igrat će sedmu utakmicu serije prvog kruga doigravanja.

Spursi kao i u utakmici broj četiri pred vlastitim navijačima, šuterski su briljirali u prvoj četvrtini (67 posto) za vodstvo 34:24. No, kao i u toj utakmici, Nuggetsi su imali odgovor, ovoga puta u vidu Nikole Jokića koji ih je ubrzo vratio u utakmicu. Srpski centar odigrao je najbolju utakmicu sezone, ipak Spursi su pokazali iskustvo koje posjeduju kada su u posljednjoj četvrtini vrhunskom obranom limitirali protivnika na samo osamnaest poena (30:18). Jokić je završio s 43 poena što je novi rekord Nuggetsa kada je riječ o doigravanju, pridodao je 12 skokova i devet asistencija, Jamal Murray ubacio je 16, Nuggetsi su imali podosta problema na vanjskom šutu, tek 25 posto na pokušajima s trice (6-24).

Ako ćemo tražiti još pokoji razlog poraza Nuggetsa tada možemo pogledati prema klupi s rezervnim igračima, ubacili su tek trinaest poena naspram 36 domaće momčadi, Rudy Gay je predvodio kolonu s 19 poena. Međutim, dvojac koji je najzaslužniji za slavlje Spursa jest i onaj najvažniji, LaMarcus Aldridge s 26 koševa i deset skokova te DeMar DeRozan s poenom manje, a dodao je po sedam skokova i asistencija, napokon su istovremeno odigrali izvrsnu utakmicu.

Serija će se zaključiti u subotu kada će Denver posljednji put u ovoj seriji braniti domaći teren gdje su bili najbolji u regularnoj sezoni (34-7). Pobjednik dvoboja će u konferencijskom polufinalu igrati protiv Portlanda. Nuggetsi prolaz u drugi krug doigravanja čekaju punih deset godina.

A rano ujutro u subotu (po hrvatskom vremenu), od 4 sata na kanalu Sportklub 2 možete pratiti i šestu utakmicu serije Golden State Warriorsa i Los Angeles Clippersa, aktualni prvaci propustili su prvu meč loptu, vidjet ćemo hoće li Clippsi uspjeti izboriti majstoricu.