Ništa novog u Phoenixu, Walton u zakonskim problemima

NBA 23. tra 20197:45 > 7:47
Tim Warner/Getty Images

Nakon samo godinu dana, Phoenix Sunsi će ponovno tražiti novog trenera nakon što je otkaz dobio Igor Kokoškov. Istovremeno, jedan sasvim drugi problem pojavio se pred novog trenera Sacramento Kingsa, Lukea Waltona.

Kokoškov je preuzeo Sunse drugog svibnja 2018. godine, do tada je radio kao asistent u Utahu, a iza sebe je ostavio 17 godina dugu NBA karijeru pomoćnog trenera. U to je vrijeme postao i za sada ostao, jedini trener NBA momčadi u povijesti koji nije rođen u Americi. Međutim, još jedna očajna sezona u kojoj je mlada momčad Sunsa pobijedila samo 19 puta natjerala je čelnike kluba da ponovno traže trenera. To će biti nevjerojatna sedma promjena na klupi u posljednjih osam godina. Glavni kandidat i velika želja kluba je Monty Williams, trenutno asistent u Philadelphiji. Međutim, Sunsi imaju konkurenciju, Williams je jedan od dvojice kandidata (Tyrone Lue) za trenera Los Angeles Lakersa, uskoro će održati drugi razgovor s trenutno prvim operativcem kluba Robom Pelinkom.

U međuvremenu, ispred novog trenera Sacramento Kingsa, Lukea Waltona pojavio se ozbiljan problem sa zakonom. Naime, bivša novinarka TV stanice iz Los Angelesa (Spectrum SportsNet) Kelli Tennant podnijela je civilnu tužbu protiv dojučerašnjeg trenera Lakersa zbog seksualnog zlostavljanja. Tennant navodi kako se jednog dana u 2017. godini, dok je Walton još bio asistent u Golden State Warriorsima, s njim susrela u njegovoj hotelskoj sobi kako bi ga zamolila da napiše predgovor za knjigu koju je pisala. Tada, navodi, stvari su otišle u krivom smjeru. Walton je djevojku prikliještio na krevet i počeo nasilno ljubiti, prestao je tek nakon što ga je zamolila da prestane. Tennant do sada nije podnosila prijavu policiji, a tvrdi kako je u to vrijeme o događaju razgovarala najbližim prijateljima.

Iz Lakersa, kao i Warriorsa tvrde da nisu imali nikakve informacije oko incidenta, a iz Kingsa su samo poručili kako su počeli prikupljati informacije te će se obratiti medijima kada za to dođe vrijeme. Slična informacija stigla je iz ureda NBA lige.

Walton je dobio otkaz u Lakersima odmah nakon završetka regularne sezone, a samo 48 sati kasnije potpisao je četverogodišnji ugovor s Kingsima.