Giannis poletio poput Jordana, Jazzerima prva pobjeda

NBA 23. tra 20197:20 > 7:22
Stacy Revere/Getty Images

Milwaukee Bucksi prošli su prvu prepreku u ovogodišnjem NBA doigravanju, kako se očekivalo, Detroit Pistonsi nisu bili ozbiljan protivnik.

Detroit je u prvom poluvremenu pokazao igru koja ih je dovela do playoffa, činilo se kako bi mogli ipak stići barem do jedne pobjede u seriji s Bucksima. Reggie Jackson u tom je razdoblju ubacio 20 od svojih 26 poena. Međutim, najbolja momčad lige iz regularne sezone nije planirala prolongirati seriju. Posebno se to odnosi na Giannisa Antetokounmpa koji je odigrao najbolju playoff utakmicu karijere. Osim što je napravio pump fake poput Michaela Jordana i sjajno ubacio koš u jednoj akciji, grčka superzvijezda je praktički samostalno deklasirao Pistonse koji ga nisu znali zaustaviti.

Giannis je završio s rekordom karijere (playoff) od 41 poena, dodao je devet skokova, četiri blokade i tri asistencije. Khris Middleton ubacio je 18 koševa. Blake Griffin je usprkos velikim problemima s koljenom postigao 22 poena, a kada je napuštao igru zasluženo je zaradio ovacije navijača. Milwaukee je pobijedio u playoff seriji prvi put od 2001. godine, a koliko su bili dominantni pokazuje podatak kako niti jednu utakmicu nisu dobili s manje od 16 poena razlike. S druge strane, povezano s 2008. godinom, Pistonsi su srušili jedan negativan rekord lige, izgubili su 14 playoff utakmica zaredom. Bucksi će u polufinalu igrati protiv Celticsa što će svakako biti serija koju mnogi s nestrpljenjem iščekuju.

Utah je napokon prezentirala košarku kakvu smo od njih očekivali, no čini se kako su formu pronašli prekasno. Jazz je vodio i deset razlike sve do sredine treće četvrtine kada su ponovno upali u rezultatsku rupu, Rocketsi su se vratili, a na koncu dionice i poveli 79:76. Međutim, u prvih pet minuta posljednje četvrtine Utah je kreirala seriju 19-5 odjurivši na prednost koju su održavali do kraja utakmice. Donovan Mitchell je predvodio pobjedničku momčad s 31 poenom, Jae Crowder ubacio je 23, a Ricky Rubio pridodao je 18 uz 11 asistencija. James Harden s 30 koševa te Chris Paul s 23 uz osam skokova, sedam dodavanja i pet osvojenih lopti bili su uobičajeno najbolji kod Rocketsa koji vode s 3-1 te će u svom Toyota Centru već u srijedu imati priliku zaključiti seriju i plasirati se u konferencijsko polufinale.