Blazersima meč lopta, Warriorsi spremni za novi izazov

NBA 22. tra 20197:03 > 7:04
(Photo by Abbie Parr/Getty Images)

Portland je uspio doći do gostujuće pobjede u Oklahomi i vodstva 3-1 u seriji protiv Thundera čime će pred svojim navijačima dobiti priliku izboriti plasman u polufinale Zapadne konferencije.

Obrana protiv Russella Westbrooka bila je ključ pobjede Blazersa u Oklahomi, playmaker Thundera ostao je bez poena iz igre u drugom poluvremenu, promašio je svih sedam pokušaja prema košu završivši s tek 14 poena. Damian Lillard je znao iskoristiti neefikasnost Westbrooka, s dvije povezane trice u trećoj dionici odveo je Blazerse do vodstva 66:54.

Gostujući sastav nije imao namjere posustati, a Lillardu su se u konačnici priključili CJ McCollum s 27 koševa, Al-Farouq Aminu s 19 te Moe Harkless s 15 i deset skokova. Lillard je utakmicu okončao s 24 poena. Paul George je bio najbolji u redovima OKC-a s 32 poena i deset skokova. Westbrook je ukupno šutirao 5-21 iz igre. Portland će za dva dana pred svojim navijačima dobiti priliku zaključiti seriju i plasirati se u konferencijsko polufinale.

Golden State Warriorsi spremni su zaključiti seriju protiv Los Angeles Clippersa i nastaviti put prema obrani naslova. Klay Thompson je bio nezaustavljiv u prvom poluvremenu ubacivši 27 poena, u nastavku je dodao tek pet, međutim tada se probudio Kevin Durant koji je ‘zlostavljao’ domaću momčad kako je god mogao. Ubacio je 33 poena uz sedam skokova i šest dodavanja. Steph Curry iza sebe je ostavio lošu večeru u kojoj je šutirao tek 3-14, odnosno 1-9 za tricu, usprkos tome završio je s double-double učinkom od 12 poena i deset asistencija, a pridodao je i sedam asistencija.

Clippersi su četiri minute prije kraja treće dionice preuzeli vodstvo (82:77), međutim bilo je to kratkog vijeka. Trener domaćeg sastava Doc Rivers odlučio je ostaviti Ivicu Zupca na klupi i čitavu utakmicu igrati s niskom petorkom, Shai Gilgeous-Alexander ostvario je učinak karijere s 25 koševa. Danilo Galinari pridodao je 16, a slabu utakmicu odigrao je Lou Williams kojeg su gosti limitirali na 12 poena uz šut 2-10.

Nakon što su izgubili prvu utakmicu serije protiv Orlanda, Toronto Raptorsi brzo su se konsolidirali i pobjedom u četvrtoj utakmici serije stigli nadomak plasmana među četiri najbolje momčadi Istoka. Kawhi Leonard bio je nezaustavljiv s 34 poena, a svaku pohvalu, ne samo za posljednju utakmicu, već i čitavu seriju zaslužuje Marc Gasol. Španjolski veteran koji je stigao u Toronto posljednjeg dana prijelaznog roka nije bio posebno efikasan (2p, 6sk), međutim njegova obrana protiv Nikole Vučevića kroz sve četiri utakmice bila je na izuzetno visokoj razini. Crnogorski centar prečesto se našao u situaciji kada je prisiljen šutirati nerezonske trice jer je Gasol kontrolirao reket. Vučević je četvrtu utakmicu završio s tek 11 poena (5-14). Aaron Gordon je s 25 koševa bio najefikasniji u redovima Magica.