Harden kao Jordan! Ali, ovog puta u negativnom smislu

NBA 21. tra 20197:27 > 7:29
Bob Levey/Getty Images

Košarkaši Houston Rocketsa poveli su sa 3-0 u playoff seriji protiv Utah Jazza, nakon slavlja u Salt Lake Cityu rezultatom 104:101.

Rocketsi su do brejka stigli zahvaljujući boljoj igri u posljednjoj dionici, kad su konačno uspjele preokrenuti situaciju na terenu i serijom 8:0 steknu vodstvo koje do kraja nisu ispuštali, iako je Juta u nekoliko navrata dolazila na poen zaostatka.

Povezano

Na kraju je susret završio uz 3/20, računajući i odlučujuću tricu pri rezultatu 96:95, ali je opet bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 22 poena (14/16 bacanja). Uz to, ostvario je 10 asistencija i 6 ukradenih lopti.

Posljednji igrač koji je šutirao 0 od 10 ili gore u prvom poluvremenu jedne playoff utakmice bio možda i najbolji igrač svih vremena Michael Jordan. Jordan je u prvoj utakmici finala Istočne konferencije imao šut na poluvremenu 0 od 11.

U redovima domaćih dominirao je Donovan Mitchell sa 34 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Houston Rocketsi će prvu priliku za plasman u polufinale Zapada imati u noći između ponedjeljka i utorka od 4.30 po našem vremenu.