Luda utakmica u Brooklynu, Nuggetsi uzvratili Spursima

NBA 21. tra 20192:52 > 2:54
Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Philadelphia Sixersi povezali su tri pobjede nad Brooklyn Netsima i sada ih samo još jedan trijumf dijeli od plasmana u polufinale Istočne konferencije. Denver Nuggetsi vratili su prednost domaćeg terena protiv San Antonio Spursa nakon odlične predstave u četvrtoj utakmici serije.

Prva utakmica subotnje playoff večeri u NBA ligi odigrana je u Barclays Centru. Domaći Brooklyn Netsi odlično su igrali gotovo čitavu utakmicu, u nekoliko navrata vodili i po deset poena prednosti, međutim Sixersi su pogađali kada je bilo najpotrebnije, junacima pobjede postali su JJ Redick i Mike Scott koji su ubacili najvažnije trice u posljednjoj minuti dvoboja.

Sama utakmica bila je vrlo nervozna, sukobi na relaciji Jared Dudley s jedne strane, pa gotovo čitava momčad Sixersa s druge strane prelili su se sredinom treće četvrtine kada je Joel Embiid ‘posložio’ Jarretta Allena zaradivši nesportski prekršaj, a nakon tog incidenta uslijedio je novi, veliko naguravanje igrača koje je rezultiralo isključenjem Dudleyja i Jimmyja Butlera. Netsi su, činilo se, iz tog sukoba izišli u boljem izdanju, međutim u završnici su podbacili s nekoliko tehničkih pogrešaka. Joel Embiid predvodio je sve strijelce s 31 poenom uz 16 skokova, 24 je ubacio Tobias Harris. Caris LeVert s 25, odnosno D’Angelo Russell i Jarrett Allen s po 21 poenom bili su najefikasniji kod Netsa. Philly će u utorak dobiti priliku okončati seriju pred svojim navijačima.

Odličan dvoboj odigrali su San Antonio i Denver. Kako je situacija izgledala u prvoj četvrtini, činilo se da će Nuggetsi pognutih glava napustiti ovaj teksaški grad i 15. put zaredom. No, trener Michael Malone pronašao je pravu petorku koja je stvarala velike probleme domaćoj momčadi, posebno valja izdvojiti Torreyja Craiga koji je odigrao utakmicu karijere, pogodio je pet trica za ukupno 18 koševa, dodao je osam skokova, a također je prezentirao nekoliko vrhunskih obrambenih reakcija. Nikola Jokić vodio je Nuggetse do važne pobjede s 29 poena, 12 skokova i osam asistencija, a sjajan je bio i Jamal Murray s 24 poena. Denver je ubacio 15 trica, dok su Spursi utakmicu započeli s tri uspješna dalekometna pokušaja iz četiri situacije, a do kraja dvoboja ubacili su tek dvije trice iz trinaest pokušaja.

LaMarcus Aldridge bio je najefikasniji s 24 poena i devet skokova. Spurse, uz aktualne probleme, očekuje i strepnja od moguće kazne za DeMara DeRozana koji je isključen u posljednjoj četvrtini. Naime, ponajbolji igrač domaćeg sastava počinio je prekršaj u napadu, a potom je bijesan zbog presude bacio loptu u smjeru suca. Srećom, lopta nije pogodila djelitelja pravde, no svejedno ured NBA lige mogao bi reagirati suspenzijom.

Nakon što je propustio prve dvije utakmice protiv Bucksa, Blake Griffin bio je spreman pomoći Detroit Pistonsima u pokušaju smanjivanja zaostatka od 0-2 u playoff seriji prvog kruga Istočne konferencije. Griffin je s 27 poena, sedam skokova i šest asistencija odigrao odličnu utakmicu, međutim razlika u kvaliteti dvije momčadi prevelika je da bi njegova igra imala značajnijeg utjecaja na rezultat. Na ulasku u posljednju četvrtinu na semaforu je stajalo +22 (100:78) za najbolju momčad lige u regularnoj sezoni, rezultat se nije previše mijenjao do kraja dvoboja. Khris Middleton je s 20 poena i osam skokova bio najbolji u pobjedničkoj momčadi koja je ponudila sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Po 19 koševa dodali su Brook Lopez i Eric Bledsoe.

Posljednja utakmica večeri odigrana je u Salt Lake Cityju, a domaći Utah i treći put poražen je od Houston Rocketsa. Nakon dvije uvjerljive pobjede Raketa, Jazz je pokušao pred svojim navijačima pružiti značajniji otpor u čemu su i uspjeli, no svejedno nije pomoglo. Nakon što je Gerald Green pogodio tricu za vodstvo gostiju 82:80, devet minuta i dvadeset i osam sekundi prije kraja utakmice, Rocketsi isto više nisu ispuštali iz ruku iako niti jednog trenutka ta prednost nije prelazila granicu od šest poena. PJ Tucker potvrdio je slavlje Rocketsa s linije slobodnih bacanja. James Harden je s 22 poena i deset asistencija te čak šest osvojenih lopti bio najefikasniji u momčadi Houstona unatoč tome što je iz igre gađao očajnih 3-20. Međutim, ponovno je uspio iznuditi velik broj prekršaja što mu je omogućilo da 16 puta iziđe na liniju slobodnih bacanja. Chris Paul ubacio je 18 koševa za Rocketse, a Jazz je predvodio Donovan Mitchell s 34 poena.