Nuggetsi preokrenuli -19, Portland jedini do 2-0

NBA 17. tra 20197:27 > 7:28
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Denver i Toronto izbjegli su pad u provaliju izjednačivši seriju protiv Spursa, odnosno Magica, no to se ne može reći za OKC koji se nalazi u nezavidnoj situaciji.

Denver Nuggetsi upali su u novu rezultatsku rupu kada su gubili devetnaest razlike (78:59) u drugoj utakmici playoff serije protiv San Antonio Spursa. Teksaška momčad nastavila je igrati vrlo slično kao u prvoj utakmici, odličnom obranom stvorili su veliku prednost četiri i pol minute prije kraja treće dionice. Ipak, Jamal Murray ‘eksplodirao’ je u pravom trenutku za Nuggetse, u posljednjoj četvrtini iz igre je gađao 8-9, postigao 21 od svojih 24 poena čime se odlično nadopunio na Nikolu Jokića koji je ponovno bio izvrstan (23p, 13sk, 8as). Gary Harris ubacio je 23 poena, a Paul Milsap je pridodao 20. Denver je preuzeo vodstvo na ulasku u završnih pet minuta dvoboja. DeMar DeRozan bio je najefikasniji kod Spursa s 31 poenom, LaMarcus Aldridge ubacio je 24. Serija seli u San Antonio, a to je novi problem za Nuggetse koji tamo nisu pobijedili punih sedam godina.

Jedina momčad koja trenutno posjeduje vodstvo 2-0 u ovogodišnjem doigravanju jest Portland. Blazersi su slavili i u drugoj utakmici protiv Oklahome, a ovoga puta Damian Lillard i društvo nisu dopustili gostima značajniji utjecaj na rezultat. Utakmicom su dominirali Damian Lillard i CJ McCollum, potonji je predvodio sve strijelce s 33 poena dok je Lillard pridodao 29 koševa.

Blazersi su ključnu prednost formirali u trećoj četvrtini kada su s izjednačenih 54:54 pobjegli na +16 (91:75). OKC do kraja dvoboja niti jednog trenutka nije uspio spustiti zaostatak ispod četrnaest poena razlike. Paul George predvodio je Thunder s 27 poena dok je Russell Westbrook limitiran na 14 koševa uz šut 5-20. Igrači Oklahome tricu su ponovno gađali vrlo loše, tek pet pogođenih iz 28 pokušaja.

Toronto Raptorsi nisu dopustili novi šok protiv Orlanda nakon nevjerojatnog poraza u prvoj utakmici playoff serije. Drugoplasirana momčad Istoka iz regularne sezone rano je nametnula ritam koji joj odgovara, vrlo brzo stvorena je prednost s dvoznamenkastim brojem poena koja je s vremenom porasla i +34. Najveća razlika u odnosu na prvu utakmicu bio je Kyle Lowry koji je tada ostao bez poena. Ovoga puta, playmaker Raptorsa ubacio je 22 poena podijelivši i sedam asistencija.

Diktirao je tempo igre čitavim tijekom utakmice što je omogućilo i ostatku momčadi domaćina da se razigra. Kawhi Leonard bio je posebno impresivan s 37 koševa uz šut 15 od 22, Pascal Siakam upisao je 19 poena uz deset skokova. Aaron Gordon je predvodio Magic s 20 koševa. Raptorsi su limitirali Nikolu Vučevića na svega šest poena. Serija se nastavlja u petak kada će Orlando ugostiti prvu playoff utakmicu nakon sedam godina.