Povijesni preokret Clippersa, probuđeni Sixersi

NBA 16. tra 20197:43 > 7:46
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Los Angeles Clippersi senzacionalno su preokrenuli zaostatak od trideset i jednog poena u drugoj utakmici playoff serije u Oaklandu, nešto ranije Philadelphia je osigurala prvu pobjedu protiv Netsa.

Kakav ‘cirkus’ u Oaklandu! Golden State Warriorsi pokušat će čim prije zaboraviti sve što se događalo u drugoj utakmici playoff serije protiv Los Angeles Clippersa. Najprije, tri i pol minute od početka utakmice ozlijedio se DeMarcus Cousins. Riječ je o ozljedi lijevog butnog mišića, centar Warriorsa odmah je osjetio kako je riječ o ozbiljnom problemu, zatražio je izlazak iz igre, a ubrzo se našao u svlačionici. Tijekom utakmice polako su stizale informacije, a vijesti nisu pozitivne.

U najboljem slučaju riječ je o istegnuću mišića što bi svejedno zahtijevalo period oporavka, no strahuje se kako je situacija ipak bliža puknuću mišića što bi značilo višemjesečni oporavak za Cousinsa koji se tek prije tri mjeseca vratio košarci nakon godinu dana pauze zbog ozljede pete.

Što se same utakmice tiče, činilo se kako Warriorsi nemaju problema bez svog prvog centra, postepeno su podizali prednost sve do +31 sedam i pol minuta prije kraja treće četvrtine. Malo tko u Oracle Areni mogao je očekivati što će uslijediti u nastavku dvoboja. Clippersi su do kraja dionice smanjili minus na četrnaest razlike (108:94) da bi briljirali u završnoj četvrtini koju su dobili 41:23, a tricu koja je riješila pobjednika pogodio je Landry Shamet

Ovo je najveći preokret u playoff povijesti NBA lige. Fantastično je odigrao Lou Williams ubacivši 36 poena, Montrezl Harrell pridodao je 25 uz deset skokova, a Danilo Galinari završio je s 24 poena. Ivica Zubac na parketu je proveo devet minuta, ubacio je dva poena (1-2), dodao je dva skoka i izgubljenu loptu. Serija će sada preseliti u Los Angeles.

Netsi su ponovno stvarali podosta problema Philadelphiji u prvom dijelu utakmice, brza tranzicija, odličan vanjski šut omogućili su odlično prvo poluvrijeme koje je zabrinulo navijače Sixersa. Ipak, u trećoj četvrtini domaća momčad se probudila. Najprije je Joel Embiid povezao osam uzastopnih poena, a Sixersi su nešto kasnije zaokružili veliku seriju 21-2. Do kraja dionice, Philly je postigao 51 poen izjednačivši playoff rekord za četvrtinu koji su 1962. godine postavili Los Angeles Lakersi.

Velika prednost omogućila je ipak opušteniju završnicu za domaću momčad koja je uspjela izjednačiti playoff seriju na 1-1. Embiid je završio s 23 poena i deset skokova, Ben Simmons je upisao drugi triple-double kratke playoff karijere s 18 koševa, 12 asistencija i deset skokova. Nakon što je postigao 36 poena u prvoj utakmici, Jimmy Butler je ovoga puta ubacio tek sedam. Ipak, bolju utakmicu odigrali su Tobias Harris (19 poena) i JJ Redick (17 poena). Spencer Dinwiddie je s 19 koševa predvodio Netse koji su ubacili 15 trica.