Dan kad se NBA svijet zapitao: Pa što se ovdje događa??

NBA 10. tra 201913:25 > 13:27
Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Magic Johnson više nije predsjednik Los Angeles Lakersa, situacija koju je u ovom trenutku zaista teško shvatiti.

Photo by Meg Oliphant/Getty Images

Veljača 2017. godine, Magic Johnson ulazi u Staples Centar, ljudi ga pozdravljaju, dive mu se, oni pravi navijači uzbuđeno kupuju godišnje karte…”Magic će sve promijeniti“, kao da su sami sebe uvjeravali.

No, dvije godine i dva mjeseca kasnije, Magic je napustio Staples gotovo na stražnji izlaz. Na jedan od najkukavičkijih načina koje možete zamisliti, pobjegao je od odgovornosti i vlastite nesposobnosti.

Imam lijep život, ne znam što mi je sve ovo trebalo. Stoga, odlučio sam se vratiti tom lijepom životu. Jedino, ne znam kako ću to reći Jeanie, nemam hrabrosti, a vidio sam je jučer…“, kazao je Magic, no nije se morao brinuti što će reći svojoj šefici, možemo zamisliti kako je u roku pet minuta dobila poruku: “Jeanie, jel ti vidiš ovo????

Magic zaista vodi divan život, usprkos zdravstvenim problemima koji su ga pratili godinama. Izgradio je impresivno poslovno carstvo, bio je i suvlasnikom Lakersa, pa se uključio u akviziciju bejzbol momčadi Los Angeles Dodgersa, drži udio u Starbucksu itd, itd, itd….

No, Earvin Johnson je godinama kritizirao Lakerse, rad prijašnjih uprava zbog načina kako su sastavljali roster. Momčad je posljednji naslov osvojila početkom desetljeća, a svojim dolaskom Magic je samopouzdano najavio: “Vratit ću Lakersima slavu kakvu su nekad imali!

Međutim, ne da nije vratio slavu, već se osramotio na nevjerojatne načine upravo zbog metoda kako je sastavljao momčad. Lani je imao priliku dovesti Paula Georgea kroz razmjenu s Indianom, no ponudu je odbio samodopadno zaključivši: “Ma dajte, pa neću rasprodati momčad za nekoga koga ću dovesti na ljeto kao slobodnog igrača.

Činjenica da će George postati slobodan igrač nije nimalo uplašila Sama Prestija, generalnog menadžera Oklahome koji je doveo sjajno krilo, a onda ga u prvim danima srpnja i potpisao na četverogodišnji ugovor. Magic je izvisio.

Ipak, uspio je dovesti LeBrona Jamesa, doduše ovaj je ionako namjeravao preseliti u Los Angeles, a Clippersi nikad nisu bili opcija. Johnson je želio oko LeBrona izgraditi momčad za naslov prvaka, a sve što je uspio jest samom sebi donijeti novu sramotu nakon neuspjelih pokušaja dovođenja Anthonyja Davisa iz Pelicansa.

Taj ga je neuspjeh očito slomio jer posljednjih dana procurile su informacije kako s trenerom Waltonom nije komunicirao tjednima, a čak se ne javlja niti prvom suradniku Robu Pelinki. Neki od zaposlenika Lakersa ustvrdili su kako Magic nije često u klubu, već se bavi privatnim stvarima. Prema svemu što smo doznali, čini se kako je Johnson već neko vrijeme znao da odlazi, ali čekao je pravi tajming kada će to priopćiti javnosti.

Bez obzira što je u Lakersima ostavio neizbrisiv trag iz igračkih dana, mnogim navijačima drugog najtrofejnijeg kluba u ligi ostavio je veliku gorčinu u ustima. Mnogi smatraju kako je kukavički pobjegao, na cijedilu ostavio LeBrona i čitav klub.

Naravno, brojni kritičari će ponovno naći razloga i optužiti Jamesa kako je upravo on natjerao Magica na odlazak, međutim teško da se to može ozbiljno shvatiti. Iako, uvijek duhoviti komičar Michael Rappaport prokomentirao je:

“Što je dovraga LeBron učinio Magicu???”

No, doista ovoga puta LeBron (vjerojatno) nije kriv.