Giannis: MVP? Samo se maknite sa društvenih mreža…

NBA 5. tra 20199:11 > 9:12
Stacy Revere/Getty Images

Najbolji igrač Milwaukee Bucksa Giannis Antetokounmpo rekao je poslije pobede nad Sixersima 128:122 da su mu riječi Kobe Bryanta vrlo bitne u utrci za MVP-a lige.

“Bilo je jako teško jer su to dvije vrlo jake playoff ekipe. Prije nekoliko tjedana su nas pobijedili kod kuće i htjeli smo im se revanširati.

Bucksi su osigurali prvo mjesto na Istoku i najbolji omjer u NBA ligi (sada su na 59-20), tako da će imati prednost domaćeg terena do kraja playoffa.

Povezano

“To je važno, velika je stvar igrati kod kuće. Prošle sezone smo bili sedmi i igrali sa Bostonom u prvoj rundi – igrala se sedma utakmica u gostima, a vjerojatno bi prošli dalje da smo igrali kod kuće. Uspjeli smo to ostvariti. Bilo je to putovanje od šest godina, nadam se da ćemo ispuniti svoj krajnji cilj, a to je osvajanje titule“.

Na pitanje jesu li mu dosadila pitanja o mogućem osvajanju MVP nagrade, Giannis je odgovorio:

“Naravno… Ne razmišljam mnogo o tome – kao što sam govorio u prošlosti, ako nastavimo pobjeđivati, to će doći samo po sebi“.

Potom je Antetokounmpo rekao da su mu mnogo značile riječi Kobea Bryanta, da je promijenio mentalni sklop malo i da više vjeruje kada mu je Kobe rekao da ide po MVP nagradu, a odao je i tajnu samopouzdanja sa kojim trenutno igra.

“Tajna je u tome što sam se skinuo sa društvenih mreža i što ne slušam medije. Samo budi sa obitelji, sa suigračima, a onda dođi na posao i daj sve od sebe. Manje sumnjaš u sebe tako, ne razmišljaš ni o čemu drugom“.

Ove sezone Grk prosječno bilježi 27,7 poena (57,7% iz igre, 25,3% za tri), 12,5 skokova, 5,9 asistencija i 1,5 blokada.