Strašni Russ ponovio Wilta, Rocketsi pogodili 26 trica

NBA 3. tra 20197:07 > 7:10
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Russell Westbrook je kralj triple-double učinaka, nije novost, no ono što je učinio u dvoboju s Lakersima posljednji je put viđeno prije više od 50 godina.

Drugog veljače 1968. godine, Wilt Chamberlain je ostvario učinak od 22 poena, 25 skokova i 21 asistencije. Sve do današnjeg dana nitko nije ponovio ‘tri puta 20plus’ utakmicu. Sve do Russella Westbrooka. Čovjek kojemu su potrebne tri asistencije u posljednje četiri utakmice Thundera kako bi treću sezonu zaredom okončao s triple-double prosjekom, jedini je logičan nasljednik velikog Wilta. Naravno, kada je riječ o navedenoj statistici.

U slavlju nad Lakersima koji su odavno ispali iz kombinacija za doigravanje, Westbrook je postigao 20 koševa, dodao je 20 skokova i 21 asistenciju. Thunder je dominirao kroz veći dio utakmice napokon ostvarivši pobjedu nakon razočaravajućih poraza protiv Nuggetsa i Mavsa u kojima je momčad djelovala izgubljeno. Ovo je tek treća pobjeda OKC-a u posljednjih deset utakmica, a time su nastavili utrku sa San Antonio Spursima oko sedme pozicije i pokušaja izbjegavanja Golden State Warriorsa već u prvom krugu playoffa. Jerami Grant dodao je 22 poena. Kod Lakersa valja izdvojiti Kentaviousa Caldwella-Popea koji je ubacio 23 koša.

Atlanta Hawksi posljednji su put slavili u San Antoniju prije 22 godine kada je najveća zvijezda momčadi bio Steve Smith. Hawksi su protekle večeri imali devet poena prednosti u posljednjoj četvrtini, no kada je najviše trebalo obrana Spursa odradila je najveći dio posla zaustavivši goste na dvadeset i jednom poenu u završnoj dionici. DeMar DeRozan bio je najefikasniji kod Spursa s 29 poena, Derrick White pridodao je 23, Kent Bazemore s 26 i Alex Len s 21 poenom bili su najbolji u momčadi iz Atlante.

Golden State Warriorsi (53-24) gotovo su ‘zakaparili’ poziciju prvog nositelja na Zapadu nakon što su u izravnom okršaju razbili drugu najbolju momčad konferencije, Denver Nuggetse (51-26). Aktualni prvaci od prve su minute igrali na visokoj razini, bilo je jasno kako žele nešto dokazati, podosta analitičara NBA lige već neko vrijeme govori o Nuggetsima kao nasljednicima Warriorsa, no nešto se mora pitati Stepha Curryja, Kevina Duranta i ekipu iz Oaklanda. Golden State je nakon tri četvrtine vodio 22 razlike, Nikola Jokić limitiran je na svega deset poena, a izuzetnom obranom prvaci su goste zadržali na 23 posto šuta za tricu (7/31). DeMarcus Cousins bio je najbolji s 28 koševa i 12 skokova, Durant je pridodao 21, a Curry 17 poena. Jamal Murray predvodio je momčad iz Denvera sa 17 koševa.

Houston Rocketsi lakoćom su prošli gostovanje u Sacramentu. James Harden (36p, 10sk) i društvo već su do poluvremena stvorili prednost od šesnaest poena, Kingsi su djelovali kao momčad koja je spremna započeti godišnji odmor nakon naporne sezone u kojoj su pružili veliki napredak. Mlada momčad koja izvrsno vodi stručnjak Dave Joerger vodila je borbu za doigravanje sve do posljednje trećine regularne sezone. Rocketsi za koje su Eric Gordon i Danuel House Jr. ubacili po 19 koševa, izjednačili su vlastiti NBA rekord pogodivši 26 trica (61 pokušaj). Buddy Hield je s 20 poena predvodio Kingse.