Dončić i Nowitzki uništili prvake, Šarić napokon slavio

NBA 24. ožu 20197:21 > 7:25
Ronald Martinez/Getty Images

Charlotte Hornetsi vratili su se iz ponora poraza protiv Boston Celticsa došavši do važne pobjede u borbi za doigravanje. Dallas Mavsi uništili su Golden State Warriorse usred Oaklanda, a Minnesota je napokon prekinula gubitnički niz.

Bila je to igra mačke i miša, Celticsi su stvarali prednost od pet do devet poena dobrim dijelom utakmice, Hornetsi su se vraćali sve dok momčad iz Bostona nije prošla kroz efikasnu sekvencu u prvoj polovici završne dionice kada su došli do vodstva od 112:94. Mnogi su pomislili kako je utakmica ovdje gotova, međutim ništa nije bilo dalje od istine. Kemba Walker odigrao je perfektnu četvrtinu, ubacio 36 poena (uz 11 skokova i devet asistencija) i nekoliko važnih pogodaka iz daljine i odjednom Celticsi su se pronašli u rupi iz koje se nisu znali izvući. Promašivali su Irving, Tatum, pa Smart u nekoliko navrata, Rozier je u konačnici prebrzo završio napad koji je mogao vratiti utakmicu u egal. S linije slobodnih bacanja domaća momčad potvrdila je 33. pobjedu sezone, dok su Celticsi upisali treći uzastopni poraz. Odličnu je utakmicu kod pobjednika odigrao Miles Bridges upisavši učinak karijere od 20 poena, prikupio je i sedam skokova, a više se puta istaknuo odličnom obranom. Irving je predvodio Celticse s 31 poenom, Jaylen Brown pridodao je 29. Na žalost Hornetsa, Miami koji trenutno drži osmo mjesto na Istoku također je pobijedio tako da Heat i dalje ima tri pobjede više.

Minnesota je napokon prekinula negativnu seriju od pet utakmica, i to zahvaljujući nizu od 19-4 iz treće četvrtine. Memphis je večer ranije igrao produžetak u Orlandu, držali su se u utakmici do poluvremena, no u povratku nisu mogli ništa pogoditi iz igre, šutirali su 3-14. Wolvesi su treću dionicu dobili 35:18 i nisu imali problema zadržati vodstvo u završnoj četvrtini. Svi igrači iz početne petorke pobjedničke momčadi bili su dvoznamenkasti, Karl-Anthony Towns ubacio je 33 poena uz 23 skoka, Andrew Wiggins dodao je 22, a Dario Šarić je na parketu proveo 26 minuta, ubacio je 11 poena (3-9, trica 3-6, sl. bacanja 2-2) uz četiri skoka, tri asistencije, osvojenu loptu i blokadu te tri izgubljene lopte. Mike Conley bio je najbolji kod domaćina s 23 poena, a 20 je upisao Jonas Valančiunas.

Dallas Mavsi pregazili su prvake usred Oaklanda, a Dirk Nowitzki odigrao je najbolju utakmicu sezone. Igrao je rekordnih 26 minuta, ubacio je 21 poen uključujući deset u periodu od prve četiri minute utakmice kada je Dallas formirao prednost od 22:7. Mavsi niti jednog trenutka nisu ispuštali tu prednost, Luka Dončić odlično je kontrolirao ritam utakmice upisavši šesti triple-double sezone s 23 poena, 11 skokova i deset asistencija. Kevin Durant predvodio je Warriorse s 25 koševa, a prvaci su utakmicu igrali bez Stepha Curryja koji se odmarao.

Dragan Bender nastavio je igrati u prvoj petorci Phoenix Sunsa koji su poraženi u Sacramentu. Hrvatski igrač zabilježio je četiri poena (2-6, trica 0-3), četiri skoka, po dvije asistencije i osvojene lopte, a na terenu je proveo čak 36 minuta. Buddy Hield s 25 koševa predvodio je Kingse, no važniji podatak jest rekord koji je postavio s linije trice. Naime, Hield je ove sezone pogodio 245 trica čime je srušio klupski rekord koji je držao Predrag Stojaković (240). Harrison Barnes također je ubacio 25 poena, Devin Booker bio je najbolji kod Sunsa s 32 poena i deset asistencija.

Spomenimo i drugu pobjedu ove sezone Atlante protiv Philadelphije, i to u tri utakmice koje su dvije momčadi odigrale. Trae Young (32p, 11as) bio je junak domaće momčadi pogodivši pobjednički koš u posljednjim trenucima dvoboja. Sixersi su tako okončali niz pobjeda na brojci šest. Joel Embiid bio je ponovno odličan s 27 koševa i 12 skokova. Važan trenutak dogodio se za Bobana Marjanovića koji je uspio nešto što nije Ben Simmons, naime srpski centar ubacio je prvu tricu NBA karijere.