Nestvarni Brada uništio Spurse, Lakersi službeno ispali

NBA 23. ožu 20197:21 > 7:24
Streeter Lecka/Getty Images

James Harden još je jednom pokazao zašto je danas možda i najbolji igrač na svijetu naslijedivši LeBrona Jamesa u toj ulozi, još jedna senzacionalna predstava zvijezde Rocketsa.

U pravom teksaškom obračunu Rocketsi su svladali Spurse koji su sjajnom trećom četvrtinom nadoknadili minus od petnaest poena s kraja prvog poluvremena. San Antonio je četiri minute prije kraja vodio 100:94, međutim predvođeni spektakularnim Jamesom Hardenom, Rocketsi stvaraju seriju 13-2, a najbolji igrač lige pogodio je tri povezane trice. Nakon preokreta, Houston se više nije osvrtao. A što reći o Hardenu? Osmi put ove sezone prošao je granicu od pedeset poena, ostatak lige je to učinio deset puta. Sa 61 poenom izjednačio je rekord karijere, ubacio je devet trica, iz igre je šutirao vrlo dobrih 19-34. Houston je slavio u osmoj od posljednjih deset utakmica dok su Spursi koje je s 20 poena predvodio Bryn Forbes, izgubili dvije zaredom nakon niza od devet pobjeda koji je zaustavio Miami.

Prvi put nakon 2005. godine, LeBron James koji je igrao posljednjih osam NBA finala, neće vidjeti doigravanje. Lakersi, pak, kao klub to će iskusiti šestu sezonu zaredom. Sudbina je željela da potvrdu ispadanja iz utrke za playoffom Lakersima uruči igrač kojeg su draftirali kao drugi izbor da bi ga se odrekli pod pompom dovođenja Lonza Balla. Riječ je naravno o D’Angelu Russellu koji po dobrome ne pamti boravak u Staples Centru, djelomice je i sam kriv nakon skandala s bivšim suigračem Nickom Youngom, međutim mnogi i danas smatraju kako Magic Johnson nije igraču omogućio pravu priliku da se iskupi za ranije probleme. No, Russellu nije žao što je završio u Brooklynu gdje je ove sezone postao All Star igrač, a Netsi su sve bliže plasmanu u doigravanje. Russell je ponovno bio ponajbolji igrač svoje momčadi s 21 poenom i 13 asistencija, Joe Harris ubacio je 26, dok je Lakerse s utakmicom sezone predvodio JaVale McGee ubacivši 33 poena uz 20 skokova. LeBron James, koji bi nakon ispadanja iz borbe za doigravanje, mogao završiti sezonu i prije posljednje utakmice, upisao je učinak od 25 poena, 14 asistencija i devet skokova.

Dvoboj Hrvata u Clevelandu pripao je Ivici Zupcu čiji su Clippersi izvojevali pobjedu u neizvjesnoj utakmici. Zubac je na parketu proveo 17 minuta, ubacio je šest poena (2-2, sl. bacanja 2-2) uz osam skokova, dvije asistencije i tri blokade. Ante Žižić, s druge strane, odigrao je najslabiju utakmicu u posljednje vrijeme, ostao je bez koša (0-2), uhvatio je tri lopte, podijelio dvije asistencije, jednom je blokirao protivnika, a dvije lopte je izgubio. Clippersima je pobjedu osigurao Patrick Beverly s linije slobodnih bacanja šest sekundi prije isteka vremena, Cavsi su imali još jednu priliku osigurati produžetak ili pobjedu, no Jordan Clarkson nije pogodio. Danilo Galinari je s 27 poena predvodio pobjedničku momčad, kod domaćina najefikasniji bio je Kevin Love s 22 poena i osam skokova.

Denver Nuggetsi prošetali su se kroz Madison Square Garden, već nakon prve četvrtine formirali su vodstvo od devetnaest razlike (37:18). Sedam igrača Nuggetsa upisalo je dvoznamenkast učinak na čelu s Nikolom Jokićem koji je upisao 21 poen uz 17 skokova. Emmanuel Mudiay je s 21 poenom bio najbolji kod Knicksa, a Mario Hezonja je igrajući 22 minute ubacio sedam poena (2-6, trica 0-2, sl. bacanja 3-4), dodao je po četiri skoka i asistencije.

Oklahoma City je nakon četiri uzastopna poraza i pada na osmu poziciju Zapadne konferencije napokon došao do pobjede. Na jednom od najtežih gostovanja u Torontu, Thunder je slavio ubacivši 20 trica iz 43 pokušaja, obrana je bila na visokoj razini, a pored standardno kvalitetnih učinaka Paula Georgea (28 poena) i Russella Westbrooka (18p, 13as, 12sk) ovoga puta ukazao se i Dennis Schröder koji je 12 od svojih 26 poena ubacio u posljednjoj četvrtini. Kawhi Leonard s 37 i Pascal Siakam s 25 koševa predvodili su Raptorse.