Pacersi nemoćni u Oaklandu, Šarić dobar u porazu

NBA 22. ožu 20196:52 > 6:54
Nic Antaya/Getty Images

Indiana Pacersi završili su putovanje po Zapadu četvrtim uzastopnim porazom, a Minnesota je nakratko svratila na Istok gdje nisu ništa bolje prošli protiv Charlotte Hornetsa.

Očekivano težak period gostujućih utakmica za Indiana Pacerse završio je novim porazom, Golden State Warriorsi bili su prejak protivnik za Bojana Bogdanovića i društvo. Hrvatski igrač odigrao je jednu od slabijih utakmica u posljednjem razdoblju, prvi put nakon dugo vremena nije upisao dvoznamenkast broj poena. Bogdanović je igrao 26 minuta, ubacio je devet poena (3-10, trica 0-3, sl. bacanja 3-4), dodao je četiri skoka, asistenciju i tri izgubljene lopte. Pacersi su izgubili osmu uzastopnu utakmicu na gostovanjima i sada im slijedi povratak kući, no ponovno će igrati s momčadi sa Zapada, u Indianapolis za dva dana stižu Denver Nuggetsi. Kada je riječ o Warriorsima, čitava početna petorka bila je u dvoznamenkastom, a najefikasniji bio je DeMarcus Cousins s 19 koševa i 11 skokova.

Minnesota je upisala peti uzastopni poraz, a nešto ranije u danu iz kluba su odlučili kako će do kraja sezone zbog ozljeda povući Roberta Covingtona, Derricka Rosea i Jeffa Teaguea. Potonja dvojica možda su odigrala i posljednju utakmicu u dresu Wolvesa, Rose će biti slobodan igrač, a Teague bi to mogao postati ako odbije iskoristiti opciju za automatskim produženjem ugovora na godinu dana koja vrijedi 19 milijuna dolara. Charlotte Hornetsi još uvijek imaju izgleda plasirati se u doigravanje iako su te šanse sve manje. Međutim, nada je produžena 32. pobjedom sezone. Trener James Borrego okrenuo se mladim igračima koji su nosili momčad do pobjede uz veterana Kembu Walkera koji je bio najbolji strijelac utakmice s 31 poenom. Malik Monk ubacio je 14 poena, a rookie Miles Bridges s 11 koševa i 12 skokova upisao je prvi double-double karijere na dan kada je proslavio 21. rođendan. Karl-Anthony Towns je na drugoj strani predvodio Wolvese s 21 poenom i 16 skokova, a Dario Šarić je odigrao dobru utakmicu s 15 poena (5-10, trica 2-3, sl. bacanja 3-4), sedam skokova, asistencijom i izgubljenom loptom.

I treći hrvatski igrač koji je dobio priliku zaigrati protekle noći pretrpio je poraz. Dragan Bender igrajući 32 minute, upisao je učinak od dva poena (1-4, trica 0-2), dva skoka, četiri asistencije, blokade i dvije izgubljene lopte. Njegovi Phoenix Sunsi kod kuće su poraženi od Detroita. Sunsi su nekoliko sati prije utakmice informirali javnost kako je Kelly Oubre Jr. završio sezonu zbog ozljede prsta, nakon operativnog zahvata pauzirat će četiri do šest tjedana, istovremeno klub je potpisao ugovor s Jimmerom Fredettom na dvije godine. Nekada sveučilišna zvijezda protekle tri godine proveo je u Kini. Wayne Ellington je ubacio šest trica za Pistonse postigavši 23 poena.

Luka Dončić imao je tešku večer u Sacramentu, ubacio je 13 poena uz šut 4-19, dodao je deset skokova, a Dallas je ponovno poražen. Kingse je s 29 poena predvodio Buddy Hield. Denver je uz čak osam igrača s dvoznamenkastim učinkom prošao gostovanje u Washingtonu čime su nastavili pritiskati vodeće Warriorse u borbi za najbolji omjer na Zapadu. Nikola Jokić ubacio je 15 poena uz 11 skokova. Atlanta Hawksi su uz 23 poena i 11 asistencija Traea Younga svladali Utah Jazz za koje je Donovan Mitchell (34 poena) promašio tricu za produžetak u posljednjim sekundama dvoboja.

Rezultati:
Charlotte-Minnesota 113:106