Loš dan za Pacerse, rekordna večer u Dallasu

NBA 19. ožu 20197:16 > 7:17
Nic Antaya/Getty Images

Indiana Pacersi izgubili su i drugu utakmicu zaredom na putovanju kroz Zapadnu konferenciju, San Antonio Spursi osigurali su devetu uzastopnu pobjedu, a Dirk Nowitzki ostvario je novi zapažen rezultat.

Očekivano, Pacersi muku muče na Zapadu, nakon Denvera gdje su čak bili i blizu pobjede, momčad Bojana Bogdanovića nije imala izgleda u Portlandu. Bez CJ McColluma koji ima problema s koljenom, Blazersi su formirali 21 poen prednosti u jednom trenutku, gosti su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli smanjiti zaostatak i zabilježiti tek ‘pristojan’ poraz. Bogdanović je na terenu proveo 28 minuta, upisao je 15 poena (6-13, trica 0-2, sl. bacanja 3-3), po dva skoka, asistencije i izgubljene lopte, a imao je i tri osvojene lopte. Myles Turner je s 28 koševa i deset skokova bio najbolji kod Pacersa. Pobjedničku momčad predvodio je Damian Lillard s 30 poena i 15 asistencija, Jusuf Nurkić ubacio je 18 uz 11 skokova.

San Antonio Spursi igraju najbolju košarku sezone, upisali su devetu pobjedu zaredom, a posljednja je i najvrijednija obzirom kako je ostvarena protiv aktualnih prvaka. Očekivano uzbudljiva utakmica pokazala jest kako Spursi imaju potencijala ponovno zaprijetiti u playoffu iako je teško bilo tako nešto predvidjeti kako se sezona donedavno razvijala. Gledatelji u AT&T Centru vidjeli su devet izjednačenja, a Warriorsi su konstantno pokušavali uloviti zaostatak. Steph Curry i Klay Thompson otvorili su utakmicu kombiniranim šutom od 0-11, međutim obrana prvaka vratila ih je u utakmicu. Spursi su najznačajniju prednost stvorili u trećoj dionici kada su poveli jedanaest razlike, no serijom 16-5 gosti su ponovno ulovili priključak. Završnica je ipak pripala Spursima, gostujuća momčad posljednji koš ubacila je minutu i 45 sekundi prije kraja dvoboja kada je pogodio Curry, do kraja utakmice propisno su se ispromašivali. DeMar DeRozan je s 26 poena, devet skokova i osam asistencija predvodio pobjedničku momčad, LaMarcus Aldridge pridodao je 23 uz 13 skokova. Curry je bio najbolji kod Warriorsa s 25 koševa, osam dodavanja i sedam uhvaćenih lopti, Kevin Durant je ubacio 24. Valja istaknuti kako je DeMarcus Cousins propustio utakmicu zbog ozljede, a na njegovo mjesto u prvoj utakmici nakon povratka iz Australije uskočio je Andrew Bogut koji je s Warriorsima osvojio naslov prvaka 2015. godine. Australac hrvatskih korijena upisao je po sedam poena i skokova.

Denver Nuggetsi prvi će put nakon šest godina igrati doigravanje, pobjeda koja je potvrdila plasman u playoff ostvarena je protiv Boston Celticsa. Mlada momčad Nuggetsa vodila je većim dijelom utakmice, domaćin je preuzeo inicijativu tek u završnici treće dionice. Ipak, u posljednjoj četvrtini Denver je stvorio i najveću prednost od 106:94 što im je omogućilo mirniju završnicu dvoboja. Sedam igrača pobjedničke momčadi upisali su dvoznamenkast učinak, a kolonu je predvodio Nikola Jokić s 21 poenom i 13 skokova. Will Barton ubacio je 20. Kyrie Irving je s 30 koševa bio najefikasniji kod Celticsa, 20 poena upisao je Al Horford. Pobjedom, Nuggetsi su se izjednačili na vrhu Zapada s Warriorsima (47-22) i preostaje nam pratiti vrlo zanimljivu borbu za prvog nositelja u preostala tri tjedna regularne sezone.

Luka Dončić ostvario je peti triple-double karijere, a s linije slobodnih bacanja propustio je osigurati Mavsima pobjedu nad New Orleans Pelicansima u regularnom tijeku utakmice. Naime, 1.9 sekundi prije kraja Dončić je fauliran, promašio je prvo slobodno bacanje, ubacio je drugo (110:110) i momčadi su krenule u produžetak nakon što je Julius Randle promašio šut za pobjedu Pelicansa. Nakon što je Jalen Brunson pogodio tricu za Mavse, uslijedila je 7-0 serija gostiju koji se više nisu osvrtali. Bila je to večer s nekoliko posebnih predstava. Dončić je završio s 29 poena, 13 skokova i deset asistencija, a Dirk Nowitzki je s osam upisanih poena preskočio Wilta Chamberlaina na šestom mjestu vječne liste strijelaca. Veliki Nijemac sada je na brojci od 31 424 poena u 21. godini NBA karijere. Na drugoj strani, Elfrid Payton ušao je u raritetno društvo. Upisao je peti uzastopan triple-double s 19 poena, 11 asistencija i deset skokova, a to je nešto što je uspjelo još samo Russellu Westbrooku, Oscaru Robertsonu, Wiltu Chamberlainu i Michaelu Jordanu.

Spomenimo još učinke hrvatskih igrača koji su upisali nastupe protekle večeri. Ante Žižić sudjelovao je u pobjedi Cavsa protiv Pistonsa s osam poena (2-5, sl. bacanja 4-6), šest skokova, asistencijom, osvojenom i izgubljenom loptom. Na terenu je proveo 25 minuta. Nakon pobjede protiv Lakersa, New York Knicksi prizemljeni su u Torontu. Mario Hezonja igrajući 27 minuta zabilježio je osam poena (3-10, trica 0-3, sl. bacanja 2-2), pet skokova, tri asistencije, po dvije osvojene i izgubljene lopte. Phoenix Sunsi poraženi su pred svojim navijačima protiv Chicago Bullsa, Dragan Bender ponovno se našao među starterima, no uz skroman učinak. Mladi hrvatski igrač upisao je 24 minute igre za vrijeme kojih je postigao četiri poena (2-5, trica 0-2, sl. bacanja 0-1), tri skoka, po asistenciju i blokadu.