Cousins pokazao novu snagu prvaka, Pistonsi na -62

NBA 14. ožu 20197:35 > 7:41
Photo by Christian Petersen/Getty Images)

DeMarcus Cousins pokazao je svijetu koliko je važan za ovogodišnju momčad Golden State Warriorsa, a Detroit Pistonsi uspjeli su drugu utakmicu zaredom odigrati ispod svake kritike.

Bez Kevin Duranta, Golden State Warriorsi pronašli su treću zvijezdu u DeMarcusu Cousinsu koji je odigrao utakmicu sezone protiv Houston Rocketsa. Warriorsi su spriječili ‘metlu’, prvi put u četiri susreta ove sezone svladali su Houston koji nije imao odgovora na snažnog centra momčadi iz Oaklanda. Durant nije igrao zbog ozljede, a Cousins je preuzeo podosta napadačkog tereta, završio je s 27 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Warriorsi su vodili s dvanaest razlike, a nakon trice Chrisa Paula deset sekundi prije kraja Rocketsi su spustili minus na samo poen. Međutim, nije bilo previše vremena kako bi se kreirao konačan preokret. Klay Thompson je predvodio prvake s 30 koševa, Steph Curry ubacio je 24. James Harden je s 29 poena i deset asistencija bio najbolji pojedinac Rocketsa, Paul je pridodao 24.

Dragan Bender odigrao je svojih standardnih desetak minuta kao član početne petorke, što je slučaj posljednjih nekoliko tjedana, no ponovno se nije pretjerano istaknuo. Četvrti pick drafta 2016. godine na terenu je proveo 14 minuta, upisao je tri poena (jedna trica), dodao je tri skoka i asistenciju. Phoenix je drugu i četvrtu dionicu odigrao izuzetno loše, računajući samo te dvije četvrtine Utah je stvorila prednost od dvadeset i šest razlike. Donovan Mitchell je s 26 poena bio najefikasniji, Rudy Gobert dominirao je pod koševima s 18 koševa i 20 skokova. Devin Booker je bio najbolji kod Sunsa s 27 poena.

Osim spomenute utakmice Warriorsa i Rocketsa, niti jedna od preostalih pet protekle noći nije završila pobjedom s razlikom manjom od deset razlike. Washington je tako uz 23 poena Bradleyja Beala svladao Orlando. Pratio ga je Thomas Bryant s 21 poenom i deset skokova, Wizardsi su pobijedili drugi put zaredom i sada s omjerom 29-39 zaostaju tri pobjede za osmom pozicijom na Istoku. Nikola Vučević bio je još jednom najbolji kod Magica s 20 koševa i 14 skokova.

Russell Westbrook je nakon nekog vremena ponovno ostvario triple-double učinak s 32 poena, 12 asistencija i 11 skokova. Brooklyn Netsi odigrali su dva sustavno različita poluvremena, u prvom su igrali izvrsnu obranu limitiravši Thunder na svega 41 poen, da bi u nastavku dvoboja ‘zaboravili’ igrati napad, OKC je slavio s 22 razlike u tom dijelu susreta. Paul George je postigao 25 koševa za pobjedničku momčad, a s identičnim brojem poena Spencer Dinwiddie predvodio je Netse koji su zadržali šestu poziciju na Istoku.

Detroit Pistonsi do prije nekoliko dana igrali su sjajnu košarku, nanizali pet pobjeda, no posljednje dvije utakmice ponovno su pokazali koliko su frustrirajuće nekonstantna momčad. Od Netsa su izgubili 28 razlike, a sinoć protiv Miamija 34, dakle u zadnje dvije utakmice razlika poraza je sramotnih -62. Brooklynu su postigli 75 poena, dok su protiv Miami upisali jedan manje. Osim obrane, napad je potpuno zakazao, a trener Dwane Casey nema previše vremena kako bi pronašao rješenje problema koji odjednom prati njegovu momčad. Justise Winslow je sa 16 poena predvodio momčad Heata koja je ponudila sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom.