Bogdanović izvukao Pacerse, odlični Žižić i Zubac

NBA 13. ožu 20197:45 > 7:48
(Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Bojan Bogdanović vratio se u formu, a Pacersi na pobjednički put protiv najgore momčadi lige. Dario Šarić i Wolvesi nisu imali izgleda u Denveru, dok su mladi hrvatski centri pružili odlične partije.

Pacersi su usporeno krenuli u utakmicu s Knicksima, dugo im je trebalo prije nego će uhvatiti ritam. No, kada je najviše trebalo odrađen je posao, prije svih od strane Bojana Bogdanovića koji je nastavio igrati u sjajnoj napadačkoj formi, Knicksima je zabio 24 poena (9-16, trica 3-8, sl. bacanja 3-3), pridodao je četiri skoka, dvije asistencije i izgubljenu loptu. Bojanu su pomogli Thaddeus Young s odličnom obrambenom sekvencom te Darren Collison koji je zabio ključan koš 24 sekunde prije isteka vremena.

Svi starteri Pacersa bili su u dvoznamenkastom, Collison je završio sa 16 koševa i devet asistencija. Knickse, kod kojih i dalje nema Marija Hezonje, predvodio je Mudiay s 21 poenom. Indianu sada čeka najteži raspored utakmica ove sezone, idućih osam dvoboja igraju na Zapadu protiv momčadi koje su u plasmanu za doigravanje.

Denver Nuggetsi bez većih su problema riješili problem Minnesote, jedne od lošijih gostujućih momčadi lige. Već nakon prve četvrtine bilo je jedanaest razlike, a prednost je samo rasla do konačnih +26. Jamal Murray je s 30 poena predvodio pobjedničku momčad koja nastavlja pritisak na Golden State Warriorse u borbi za prvog nositelja konferencije. Karl-Anthony Towns ubacio je 34 poena uz deset skokova kod Wolvesa, Dario Šarić je na terenu proveo 19 minuta, upisao je devet poena (4-7, trica 1-2), četiri skoka, asistenciju, po dvije osvojene i izgubljene lopte.

Ante Žižić čitavu je večer u Philadelphiji vodio bitku s Joelom Embiidom pruživši vrlo dobru partiju. Sixersi su rano poveli 24:12, no Cavsi koji su večer ranije pregazili Toronto Raptorse nisu se predavali, do kraja poluvremena uspjeli su prepoloviti minus. U posljednjoj četvrtini prijetili su i konačnim preokretom, međutim ponovno se ukazao Embiid kada je najviše trebalo. Kamerunac je završio sa 17 poena i 19 skokova, Ben Simmons je predvodio pobjedničku momčad s 26 koševa pridodavši deset skokova i osam asistencija. Colin Sexton je na drugoj strani prikupio identičan zbroj poena, a Žižić je igrajući 34 minute zabilježio učinak od 12 poena (6-12, sl. bacanja 0-1), pet skokova, po dvije asistencije i izgubljene lopte.

Ivica Zubac imao je velikih problema sa šutom u duelu protiv Jusufa Nurkića, međutim nadoknadio je taj minus skakačkom kvalitetom. Hrvatski centar je u porazu Clippersa protiv Blazersa ubacio deset poena (4-15, sl. bacanja 2-2), dodao je 15 skokova, dvije asistencije i izgubljenu loptu. Petnaest pokušaja prema košu kao i identičan broj skokova učinci su karijere 21-godišnjeg hrvatskog igrača. Ipak, Blazersi su imali više kvalitete, prekinuli su niz Clippersa od pet pobjeda. CJ McCollum ubacio je 35 poena, Dame Lillard (12as) i Nurkić (12sk) dodali su po 20. Montrezl Harrell je s 22 poena i 11 skokova predvodio momčad iz Los Angelesa.

Los Angeles Lakersi zadržali su minimalne izglede za plasmanom u doigravanje, a u pobjedi nad Chicago Bullsima vratio se Kyle Kuzma koji je ubacio 21 poen. LeBron James je predvodio sve strijelce s 36 koševa i deset skokova, a Kentavious Caldwell-Pope dodao je 24. Robin Lopez je s 20 poena bio najefikasniji kod Bullsa koji su i službeno izgubili svaku šansu za plasmanom u doigravanje. Lakersi imaju šest pobjeda manje od trenutno osmoplasiranog Utaha.

Luka Dončić bio je upitan za dvoboj protiv San Antonio Spursa, ipak je nastupio međutim nije mogao previše pomoći Mavsima protiv odličnih gostiju koji su upisali šestu uzastopnu pobjedu. Spursi su poveli sredinom prve četvrtine i vodstvo nisu ispuštali sve do kraja dvoboja nanijevši Dallasu šesti povezani i jedanaesti poraz u posljednjih dvanaest utakmica. DeMar DeRozan s 33 poena i LaMarcus Aldridge s 28 standardno su predvodili Spurse, dok je ponovno odličnu utakmicu odigrao Derrick White ostvarivši učinak karijere s 23 poena i sedam asistencija. Jalen Brunson je s učinkom karijere od 34 poena bio najbolji kod Mavsa, Dwight Powell ubacio je 20 koševa, dok je Dončić dodao 12 uz sedam asistencija i šest skokova.