Rocketsi prejaki za prvake, Bogdanović i Žižić izvrsni

NBA 24. velj 20197:06 > 7:11
Photo by Bob Levey/Getty Images)

Houston je treći put ove sezone slavio protiv Golden State Warriorsa, Bojan Bogdanović nastavio je seriju odličnih utakmica, a Dario Šarić naletio je na Giannisa Antetokounmpa i Milwaukee Buckse koji su bez problema odradili posao protiv Wolvesa.

James Harden ozlijedio je vrat na treningu, istovremeno ga je ‘uhvatila’ i gripa i jedina logična odluka koju su Houston Rocketsi mogli donijeti pred gostovanje u Oaklandu jest odmor za svog najboljeg igrača. No, pokazat će se nije im bio niti potreban. Chris Paul odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone ubacivši 23 poena uz 17 asistencija, a imao je više nego dovoljnu pomoć ostatka momčadi. Eric Gordon upisao je 25 poena, Kenneth Faried 20 uz deset skokova, a Rocketsi su prvu četvrtinu dobili s 35:20 nakon čega se činilo kako Warriorsi konstantno imaju problem priključka utakmici. No, na koncu su u tome uspjeli, ali ipak prekasno, Houston je u završnici potvrdio pobjedu s linije slobodnih bacanja. Kevin Durant ubacio je 29 koševa, Steph Curry pridodao je 25, a Klay Thompson 20. Draymond Green ranije je napustio utakmicu zbog ozljede gležnja, no čini se kako problem nije ozbiljnije prirode. Rocketsi su ove sezone na 3-0 protiv aktualnih prvaka.

Indiana Pacersi iskoristili su poraz Philadelphije stvorivši manju separaciju u borbi za treću poziciju na Istoku. Bojan Bogdanović posjetio je klub u kojem je proveo tri mjeseca karijere nakon transfera iz Brooklyna, hrvatski igrač našao se u Washingtonu. Wizardsi su ponovno dobili izvrsnu predstavu Bradleyja Beala (35 poena), međutim kao i večer ranije kod Charlotte Hornetsa, nije bilo dovoljno. Tada je zabio 46. Bogdanović, s druge strane, nastavlja zabijati na konstantnoj razini, Čarobnjacima je postigao 18 poena (8-15, trica 2-5, sl. bacanja 0-4), dodao je po četiri skoka i asistencije, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte. Čak sedam igrača Pacersa upisalo je dvoznamenkast broj poena, Thaddeus Young istaknuo se s 22. Indiana je na poluvremenu vodila petnaest razlike, međutim momčad trenera Natea McMillana zabilježila je čak 23 izgubljene lopte i niz loših napadačkih odluka, no usprkos tome osigurali su osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica.

Minnesota je gostovala kod Milwaukee Bucksa prikazavši obranu nedostojnu playoff ambicija. U tom se sivilu prezentirao i Dario Šarić koji je odigrao naslabiju utakmicu proteklih nekoliko tjedana, posebno nakon što je zaradio mjesto u početnoj petorci. Šibenčanin je završio sa sedam poena (2-11, trica 1-5, sl. bacanja 2-2), osam skokova, tri asistencije i osvojenom loptom. Ipak, Wolvesi su ostali u utakmici sve do posljednje četvrtine zahvaljujući jednako lošoj obrani Bucksa, međutim razlika je ipak u tome što je najbolja momčad lige ‘potegnula’ u obrani kada je najviše trebalo stvorivši ključnu prednost u posljednjoj četvrtini (33:19). Khris Middleton s 28 i Giannis Antetokounmpo s 27 koševa predvodili su pobjedničku momčad, Derrick Rose je s 23 poena bio najbolji kod Wolvesa.

Sacramento Kingsi dočekali su jednu lošiju predstavu Paula Georgea iskoristivši umor igrača OKC-a i uzevši pobjedu na gostovanju. Momčad Thundera večer ranije radila je prekovremeno, dva produžetka protiv Utah Jazza, dok su Kingsi igrali uzbudljivu utakmicu u Oaklandu. Russell Westbrook (41p, 10sk) ubacio je tricu za izjednačenje 116:116 na ulasku u posljednju minutu utakmice, međutim pokazat će se kako je to bio i posljednji koš koji će OKC ubaciti. Domaća momčad ispromašivala se u samoj završnici dok su Kingsi preko De’Aarona Foxa i Harrisona Barnesa završili posao s linije slobodnih bacanja. Buddy Hield je s 34 poena bio najbolji kod pobjednika, a Paul George je upisao ‘tek’ 14 poena uz 13 skokova za Thunder, iz igre je šutirao 4-19.

Cleveland Cavsi odigrali su odličnu utakmicu protiv Memphisa, a posebno se istaknuo Kevin Love koji nastavlja igrati u izvrsnoj formi otkada se vratio nakon četveromjesečnog oporavka od ozljede. Grizzliesima je ubacio 32 poena uz 12 skokova, Cavsi su prvu četvrtinu dobili 37:24 nakon čega su uspjeli zadržati koncentraciju, posebno u završnici. Ante Žižić ponovno je odigrao kvalitetno, igrajući 30 minuta, upisao je učinak od 18 poena (6-7, sl. bacanja 6-7), sedam skokova, asistenciju i tri izgubljene lopte. Jonas Valančiunas je s 25 poena i 11 skokova bio najbolji kod Grizzliesa.

LeBron James saznao je uživo kako se osjećao Anthony Davis kada su se niz tribine Smoothie King Centra u New Orleansu slijevali zvižduci. Navijači Pelicansa krive Jamesa zbog svih problema s njihovim najboljem igračem i nije im bio problem to pokazati. Ono još važnije, njihova momčad naštetila je izgledima Lakersa u borbi za doigravanje. Momčad iz Los Angelesa nije mogla nikoga zaustaviti u obrani primivši čak 128 poena, Pelicansi su vodili dobrim dijelom utakmicom, a u jednom trenutku i s dvadeset poena prednosti. Anthony Davis nije igrao, kod pobjednika najboljim se istaknuo Jrue Holiday s 27 poena, Julius Randle ubacio je 24 protiv bivše momčadi. Brandon Ingram s 29 koševa i James s 27, 12 asistencija i sedam skokova bili su najbolji kod Lakersa.

Spomenimo još neugodan poraz Boston Celticsa u Chicagu. Kada su se posljednji put ove dvije momčadi sastale, Bullsi su doživjeli najteži poraz u povijesti, međutim sada je ispričana druga priča. Zach LaVine (42p) i Lauri Markkanen (35p, 15sk) postali su prvi suigrači Bullsa nakon Michaela Jordana i Scottija Pippena (1996. godine) koji su u jednoj utakmici ubacili 35+ poena. Kyrie Irving s 37 koševa i deset asistencija bio je jedini vrijedan spomena kod Celticsa.

Dragan Bender igrao je 17 minuta, ubacio četiri poena (1-2, trica 1-2, sl. bacanja 1-2) dodavši pet skokova i dvije izgubljene lopte, a Phoenix je u Atlanti izgubio 17. utakmicu u nizu.