ASG: Rekordan All Star, Durant drugi put MVP

NBA 18. velj 20195:09 > 5:19
(Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Završio je All Star vikend koji se protekla tri dana održavao u Spectrum Areni, dvorani Charlotte Hornetsa. Pobjedu je odnijela momčad LeBrona Jamesa rezultatom 178:164.

Bila je to utakmica u kojoj se očekivano nisu igrale obrane, a kombinirano obje su momčadi ispalile čak 167 trica, ekipa LeBrona Jamesa ubacila je 35 dalekometnih pokušaja što je novi rekord All Star utakmica. Protivnička ekipa postigla je osam trica manje.

Iako je Giannisova ekipa vodila većim dijelom utakmice, na početku treće četvrtine čak i dvadeset razlike, Team LeBron je zahvaljujući Damianu Lillardu započeo preokret koji je okončan serijom trica Kevina Duranta. LeBronova ekipa drugo je poluvrijeme dobila rezultatom 96:69. Kevin Durant je s 31 poenom bio i najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi, a to mu je donijelo i drugi trofej Najkorisnijeg igrača (MVP), prvi je osvojio prije sedam godina u Orlandu. Klay Thompson pridodao je 20 poena, a LeBron James i Kawhi Leonard po 19.

U poraženom sastavu sjajan je bio Giannis Antetokounmpo s 38 koševa i 11 skokova, Paul George i Khris Middleton dodali su po 20.

Inače, između treće i četvrte dionice odrađena je i mala ceremonija u kojoj su komemorativne dresove s All Star susreta dobili Dirk Nowitzki i Dwyane Wade koji nastup u Spectrum Areni mogu zahvaliti Povjereniku lige Adamu Silveru koji im se na taj način želio zahvaliti na sjajnim karijerama.

Iduća All Star utakmica igrat će se u United Centru, domu Chicago Bullsa.