All Star radosti na SK: Dončić i dalje u centru pažnje

NBA 15. velj 201911:33 > 11:47
Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Nakon stresa koji je mnogim klubovima i igračima donio protekli prijelazni rok, NBA svita seli u Charlotte gdje će iduća tri dana uživati u All Star radostima (sve u izravnim prijenosima na Sportklubu). Biti će to 68. izdanje utakmice svih zvijezda.

U vikendu koji je ispred nas, po drugi put u povijesti (1991. godine), Charlotte će ugostiti All Star utakmicu najvećih zvijezda NBA lige. Iz ureda najbolje svjetske lige lani su uvedene neke prijeko potrebne promjene u format All Star vikenda, prvenstveno same utakmice svih zvijezda koja će se odigrati posljednjeg dana vikenda. Dugogodišnji format Istok protiv Zapada otišao je u povijest prvenstveno zbog nezanimljivih utakmica koje su se isticale nedostatkom natjecateljskog naboja.

To se promijenilo prije godinu dana kada je utakmicom u Los Angelesu debitirao novi sustav prema kojem dvojica igrača s najviše glasova postaju kapetani momčadi pa onda putem drafta biraju ostatak rostera. Ove godine ta je čast pripala LeBronu Jamesu koji je zaradio najviše glasova na Zapadu te Giannisu Antetokounmpu koji predvodi Istok.

Čak pet igrača ove je godine prvi put ostvarilo status All Star tako da će na utakmici najvećih zvijezda lige debitirati Nikola Vučević, Nikola Jokić, Ben Simmons, Khris Middleton i D’Angelo Russell. Prvi čovjek lige, Povjerenik Adam Silver izdao je dvije posebne pozivnice legendama košarke Dirku Nowitzkom i Dwyaneu Wadeu koji će se na kraju sezone oprostiti od košarke.

Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Što se tiče sastava s obje strane terena:

TEAM LEBRON: Durant, Harden, Irving, Leonard, Aldridge, Beal, Davis, Lillard, Simmons, Thompson, Towns i Wade.

TEAM ANTETOKOUNMPO: Curry, Embiid, George, Walker, Griffin, Jokić, Lowry, Middleton, Russell, Vučević, Westbrook i Nowitzki.

Ipak, kako bi vidjeli sve ove sjajne igrače gledatelji u Spectrum Areni morat će pričekati nedjelju, a u prva dva dana raspored će se ipak baviti drugačijom vrstom ekshibicije.

Još jedan novi format koji je uveden ne tako davno tiče se utakmice nadolazećih zvijezda. Nekada su igrali igrači prve godine protiv onih s druge, no sada je to promijenjeno u dvoboj SAD protiv Svijeta.

SAD: Donovan Mitchell, Marvin Bagley III., Jarrett Allen, D’Aaron Fox, Lonzo Ball, Kyle Kuzma, John Collins, Trae Young, Jaren Jackson Jr. te Jayson Tatum.

SVIJET: Luka Dončić, Ben Simmons, OG Anunoby, Deandre Ayton, Bogdan Bogdanović, Shai Gilgeous-Alexander, Rodions Kurucs, Lauri Markkanen, Josh Okogie i Cedi Osman.

Tako ćemo ipak imati priliku vidjeti Luku Dončića koji je po mnogima nepravedno izostavljen s popisa igrača za glavnu utakmicu unatoč tome što je ostao treći u glasovanju navijača iza Jamesa i Antetokounmpa. Mlada slovenska zvijezda nastupit će i na Skills Challengeu u subotu.

Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

A kada je riječ o subotnjim zbivanjima očekuje nas drugačija vrsta zabave. Tzv. Skills Challenge sastoji se od niza prepreka koje sudionici moraju svladati s košarkaškom loptom te naravno samo poentiranje.

Sudionici: Luka Dončić, Trae Young, Nikola Vučević, De’Aaron Fox, Mike Conley, Nikola Jokić, Kyle Kuzma i Jayson Tatum.

Posebno uzbudljivo biti će natjecanje tricaša.

Sudionici: Dirk Nowitzki, Khris Middleton, Devin Booker, Danny Green, Joe Harris, Buddy Hield, Damian Lillard, Kemba Walker te braća Steph i Seth Curry.

Mnogi ipak s najvećim nestrpljenjem očekuju najbolje zakucavače ili barem one koje je liga u ovom trenutku uspjela angažirati. Iako je ovo natjecanje proteklih godina ponešto izgubilo na draži, i dalje ostaje vrlo popularno među navijačima.

Sudionici: Miles Bridges, Hamadou Diallo, John Collins i Dennis Smith Jr.

Ove godine nema hrvatskih predstavnika iako je Bojan Bogdanović neko vrijeme figurirao kao mogući kandidat u natjecanju tricaša. No, to se ipak nije dogodilo.

Što se tiče domaćina, Charlotte Hornetsi, odnosno vlasnik kluba i najveći košarkaš ikada Michael Jordan ugostit će sve najbolje što NBA liga može ponuditi, u prigodnom video prilogu možete pogledati kako legendarnog Gospodina Zraka doživljavaju u saveznoj državi gdje je odrastao, a u konačnici postao i vlasnikom jedne sportske franšize koja ima velik utjecaj na život u lokalnoj zajednici.

Pitate se zasigurno kako će to sve izgledati u programu Sportkluba.

Kao i lani, SK vam donosi apsolutno sve što će vas zanimati iz doma Charlotte Hornetsa, a ovako to izgleda prema aktualnom rasporedu (po hrvatskom vremenu).

SUBOTA, 16. veljače 2019.

03:00h – Rising Stars Challenge: Sjedinjene Američke Države – Svijet

NEDJELJA, 17. veljače 2019.

02:00h – All Star Saturday Night (Skills Challenge, Natjecanja u tricama i zakucavanjima)

PONEDJELJAK, 18. veljače 2019.

02:00h – 68. All Star utakmica