Knicksi napokon slave, ozljeda Davisa

NBA 15. velj 20197:11 > 7:15
Photo by Sarah Stier/Getty Images)

Nakon osamnaest poraza zaredom što je najdulji gubitnički niz u klupskoj povijesti, New York Knicksi napokon su nekoga pobijedili.

Knicksi su ostvarili prvu pobjedu nakon gotovo šest tjedana, prije utakmice u Atlanti zadnja momčad koju su pobijedili bili su Los Angeles Lakersi i to četvrtog siječnja. New York je poveo 14-0 na početku dvoboja, prvu četvrtinu završili su s vodstvom 28:13. Međutim, Knicksi ne bi bili najgora momčad lige ove sezone kada ne bi prokockali tu prednost, Hawksi su se nakratko vratili u utakmicu izjednačivši u drugoj četvrtini, međutim Knicksi su ipak u nastavku dvoboja pokazali kako je zaista vrijeme za prekid ružnog gubitničkog niza. Atlanta je u drugom poluvremenu ubacila samo četrdeset poena. Šest igrača Knicksa upisalo je dvoznamenkast učinak, najefikasnijim se pokazao Dennis Smith Jr. s 19 koševa i sedam asistencija, DeAndre Jordan upisao je double-double s deset poena i 13 skokova. Mario Hezonja propustio je utakmicu zbog ozljede. Hawkse je predvodio Dewayne Dedmon s 21 poenom, Trae Young pridodao je 16 uz 11 dodavanja.

Momčad koja je najžalosnija što slijedi All Star stanka svakako je Orlando. Momčad koju predvodi Nikola Vučević igra u sjajnoj formi proteklih deset dana, protiv Charlotte upisali su petu pobjedu u nizu, a drugu s razlikom većom od trideset poena. Magic je već na poluvremenu vodio 71:36, trener Steve Clifford koji je prošlog ljeta dobio otkaz u Hornetsima, mogao je u nastavku dvoboja odmoriti i neke od glavnih igrača. Terrence Ross bio je najefikasniji s 21 poenom, Vučević je pridodao 17 uz 11 uhvaćenih lopti.

U posljednjoj utakmici večeri, New Orleans je slavio protiv Oklahome, no dvoboj je obilježila ozljeda lijevog ramena Anthonyja Davisa. Rendgenske snimke pokazale su kontuziju mišića, a Davis će sada biti u dvojbi nastupiti na predstojećoj All Star utakmici. Julius Randle je s 33 poena i 11 skokova predvodio Pelicanse, a najviše koševe postigao je u posljednjoj minuti. S druge strane, Russell Westbrook je nastavio niz triple-double učinaka, sada je na brojci od jedanaest zaredom, ubacio je 44 poena uz 14 skokova i 11 asistencija, međutim promašio je tricu u završnici kojom je mogao smanjiti zaostatak svoje momčadi na dva poena. Jrue Holiday ubacio je 32 poena uz sedam asistencija za pobjedničku momčad, dok je Paul George ponovno bio solidan s 28 koševa za Thunder kod kojih je i Nerlens Noel bio vrlo dobar s 22 poena i 13 skokova.

NBA svijet sada se okreće All Star vikendu u Spectrum Areni, domu Charlotte Hornetsa, a regularna sezona nastavlja se u četvrtak kada će na rasporedu biti šest utakmica.