Košarka

12.02.2019 | 09.12 > 09:17

Russell Westbrook je rekord ulovio 3:52 minute prije kraja asistencijom za tricu Paula Georgea

Povijest je ispisana u Chesapeake Energy Areni Oklahomi. Russell Westbrook je u pobjedi Thundera 120:111 protiv Portland Trail Brazersa stigao do desetog uzastopnog trible-double učinka (21p, 14sk, 11as) čime je skinuo rekord Wilta Chamberlaina iz 1968. godine. Inače, Westbrooku je to bio 23. trible double učinak ove sezone te 127. u karijeri.

Rekord je ulovio 3:52 minute prije kraja asistencijom za tricu Paula Georgea, a kada su ga nakon utakmice pitali što taj trenutak znači za njega, odgovorio je:

- Ovo je blagoslov. Znam koliko mogu, nikad nisam sanjao da ću igrati u NBA, ali doista sam zahvalan čovjeku iznad nas za blagoslov što mu mogu izaći i igrati igru koju volim.  Imam nevjerojatne suigrače, olakšali su mi posao - rekao je Westbrook.

Riječi hvale za Westbrooka imao je i suigrač Paul George koji je utakmicu završio s 47 poena, 12 skokova i deset asistencija.

- Uistinu sam uzbuđen zbog Russella. Najbolji je natjecatelj kojeg sam vidio - rekao je George.