Spektakl u OKC-u: Russ je srušio Wilta, George zabio 47

NBA 12. velj 20193:18 > 3:21
Getty Images/Ezra Shaw

Spektakularna večer u Oklahomi, dvostruki triple-double i srušen rekord star 51 godinu. Istovremeno, Dario Šarić je odigrao odličnu utakmicu u dresu Wolvesa koji su svladali Clipperse.

Večer u NBA ligi ponudila je devet utakmica, no sve oči bile su uprte u spektakl koji je ponuđen u Oklahomi. Russell Westbrook lovio je i ulovio deseti uzastopni triple-double učinak čime je srušio rekord Wilta Chamberlaina postavljen 1968. godine. OKC je svladao Portland treći put ove sezone, a uz Westbrooka (21p, 14sk, 11as) fantastičnu utakmicu imao je Paul George koji je također ostvario triple-double s 47 poena, 12 skokova i deset dodavanja.

Interesantno, Russ je desetu asistenciju uhvatio tricom Georgea, a Paul je do trećeg trostruko-dvoznamenkastog učinka karijere stigao isto tako tricom Westbrooka. Kod Blazersa, Damian Lillard ubacio je 31 poen, no imao je velikih problema na šutu (9-22) što se također može reći za CJ McColluma koji je šutirao 5-20 za trinaest poena.

Trener Minnesote, Ryan Saunders odlučio je promijeniti početnu petorku nakon serije poraza, umjesto Taja Gibsona među starterima se našao Dario Šarić. Šibenčanin je odigrao odličnu utakmicu, pokazao jest kako Wolvesi na njega itekako mogu računati. Igrajući 33 minute, Dario je ubacio 19 poena (7-11, trica 4-5, sl. bacanja 1-1) uz osam skokova, po dvije asistencije i osvojene lopte te jednu izgubljenu. Karl-Anthony Towns predvodio je Minnesotu s 24 poena i deset skokova, Derrick Rose je pridodao 22. Wolvesi su igrali bez Andrewa Wigginsa.

Kod Clippersa, među starterima se našao Ivica Zubac, no uz skroman učinak od tri poena (1-2, sl. bacanja 1-2), po jednog skoka i asistencije te četiri izgubljene lopte. Trener Clippersa Doc Rivers nade je polagao u igrače s klupe, zlatna rezerva Lou Williams ubacio je 42 poena, no nije bilo dovoljno za pobjedu.

Indiana Pacersi upisali su šestu uzastopnu pobjedu, Charlotte Hornetsi uspjeli su učiniti utakmicu zanimljivom nizom u trećoj četvrtini kada su uhvatili priključak, spustili minus ispod deset poena. Međutim, u posljednje tri minute nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Bojan Bogdanović je proslavio najbolji tjedan NBA karijere u kojem je proglašen za najboljeg igrača na Istoku (četiri pobjede Pacersa uz Bojanov prosjek od 22.5 poena), Hornetsima je ubacio 14 poena (5-11, trica 1-5, sl. bacanja 3-4), dodao je po dva skoka i izgubljene lopte. Myles Turner je s 18 poena i osam skokova bio najbolji kod Pacersa dok je Kemba Walker ubacio 34 za Hornetse.

Najveći niz poraza tekuće NBA sezone nastavio se u Clevelandu gdje su domaći Cavsi porazili New York Knickse, najgoru momčad lige koja ne zna za pobjedu već 17 utakmica. Ante Žižić zbog problema s leđima nije zaigrao za domaći sastav, a Kevin Love odigrao je najbolju utakmicu otkada se vratio nakon četiri mjeseca bez košarke. U 16 minuta ubacio je 14 poena uz devet skokova. Mario Hezonja započeo je utakmicu među starterima Knicksa, upisao je pet poena (2-8, trica 1-2), pet skokova, po jednu asistencija i izgubljenu loptu, na terenu je proveo 16 minuta. Knicksi su dobrim dijelom utakmice gubili s dvoznamenkastim zaostatkom, no u posljednjim minutama u potpunosti su se približili domaćoj momčadi. Dennis Smith Jr. po isteku je vremena promašio šut za produžetak. Kadeem Allen predvodio je Knickse s 25 poena (rekord karijere).

Toronto Raptorsi imali su velikih problema s Brooklynom, lomili su protivnika tri i pol četvrtine, a kada su formirali vodstvo od osam razlike četiri minute prije kraja činilo se kako je napokon muka drugoplasirane momčad Istoka završila. No, Netsi su još jednom pokazali koliko su psihički snažni ove sezone, u iduće dvije minute napravili su seriju 15-3 preokrenuvši rezultat u svoju korist (122:120). Ipak, domaća momčad utakmicu je završila nizom od pet poena osiguravši novu pobjedu. Kawhi Leonard je s 30 poena predvodio Raptorse, Serge Ibaka pridodao je 18 uz 12 skokova, dok je Marc Gasol postigao 16 koševa uz šest skokova. D’Angelo Russell je s 28 koševa bio najbolji kod Netsa, Joe Harris dodao je 24.

Houston Rocketsi, zahvaljujući seriji od 15-0 s kraja prvog poluvremena osigurali su vodstvo koje su održavali do kraja utakmice protiv Dallasa. James Harden je uz probleme s ramenom teškom muškom zadržao niz utakmica s trideset ili više poena, Mavsima je ubacio 31, a brojku od trideset poena prošao je tricom 52 sekunde prije kraja dvoboja. Niz je produžen na nevjerojatnih 30 utakmica. Luka Dončić je kod Mavsa upisao 21 poen, deset skokova i osam dodavanja.